Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21. 2. 2019 5:36:00

Matky, co nemají na jídlo, by měly mít možnost legální prostituce

Matky, co nemají na jídlo, by měly mít možnost legální prostituce

Komentář na facebookovém profilu k důvodům, jimiž Piráti obhajují návrh legalizace prostituce

 Poslanci Pirátů a ODS dnes řekli, že chtějí legalizovat prostituci a zdůvodnili to mimo jiné tím, že velká část nelegálních prostitutek jsou matky samoživitelky a je třeba jim umožnit prostituovat se legálně. K tomuto záměru se přidali také poslanci ANO, ČSSD a TOP09. Co na to říct?

To je dost pozoruhodný a ve třetím tisíciletí v Evropě skandální přístup. Místo aby tyto strany hledali, navrhovali a realizovali řešení, které umožní matkám samoživitelkám se důstojně uživit, přichází tyto parlamentní strany s nápadem, že matky, co nemají na jídlo, by měly mít legální možnost se prostituovat, a nejen to - na těchto matkách by navrhovatelé formou zdanění rádi ještě nějakou korunu trhli.

Ano, prostituce se nezbavíme a pojďme jí dát nějakou legální kontrolovanou formu. Ale ne proto, aby se maminky měly čím živit, ale proto, abychom omezovali zdravotní rizika, obchod s bílým masem a daňové úniky.

Pokud jde o matky, tam vidí SPD řešení jinde - je potřeba nastavit sociální systém tak, aby byl solidární k matkám samoživitelkám. A zároveň je potřeba zarazit podporu tzv. nepřizpůsobivým lidem, kteří si v této souvislosti udělali „byznys“ s rozením dětí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout