Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.09.2019 22:09:00

Na Blízkém východě graduje vážná bezpečnostní krize

Na Blízkém východě graduje vážná bezpečnostní krize

Komentář na facebookovém profilu ke stavu konfliktu na Blízkém východu

Na Blízkém východě graduje vážná bezpečnostní krize s možným globálním přesahem. Úder, který zlikvidoval polovinu produkce ropy Saudské Arábie, nepochybně povede k další eskalaci napětí. Ceny ropy rostou a hrozí nebezpečí rozsáhlého konfliktu v oblasti. Je těžké uvěřit, že precizně přesný útok mají na svědomí jemenské síly. Střely nebo drony musely překonat technologicky moderní protivzdušnou obranu. V oblasti hrozí střet o dominanci.

Je nepochybné, že Írán, pokud bude označen ze strany USA za viníka a napaden, bude mít podporu jiných velmocí. Zásadním investorem v Íránu je Čína. Dopadem konfliktu by byla ropná krize s vážným cenovým šokem v celém světě. Mimořádně tvrdě může krize dopadnout na Evropu. Česká republika by měla počítat s tím, že svět se stává méně stabilní a více nebezpečný.

23.září poslanec SPD a náš bezpečnostní expert plukovník v.v. ing. Radek Vích pořádá ve Sněmovně specializovaný seminář, který se zabývá právě schopnostmi České republiky mobilizovat své zdroje v případě bezpečnostní krize.

Naše země musí přemýšlet o své bezpečnosti sama za sebe. Historie nás naučila, že spojenci zrazují a okupují. Kdo není schopen se postarat sám, tomu nikdo nebude pomáhat. Musíme se starat o své vlastní schopnosti překonávat krize. Položme si otázky jestli máme finanční rezervy ve zlatě? Máme dostatečné zásoby strategických surovin? Má armáda schopnost čelit podobným útokům dronů na velké vzdálenosti? Obávám se, že odpovědi nebudou uspokojivé. Naše hnutí SPD chce dělat maximum pro bezpečnost naší země v dnešním nebezpečném světě.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout