Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,87. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23. 11. 2020 17:33:00

Premiér Babiš chce fakticky zrušit část snížení daní

Premiér Babiš chce fakticky zrušit část snížení daní

Komentář na facebookovém profilu k jednání premiéra Amdreje Babiše s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem o zrušení zvýšení slevy na poplatníka

 Premiér Andrej Babiš chce ve spolupráci s ODS a TOP 09 fakticky zrušit část snížení daní. Jestli projde Babišův návrh, budete mít v peněženkách méně, než bylo schváleno. Minulý týden se i díky hnutí SPD podařilo zrušit super-hrubou mzdu a snížit občanům výrazně daně. Současně se podařilo i díky nám zvýšit slevu na poplatníka. Babiš chce o zrušení zvýšení slevy na poplatníka jednat s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem z ODS. ODS ale hlasovala pro zvýšení slevy, tak nechápu, o čem chce pan Vystrčil jednat. Ale veletoči ODS bych se moc nedivil. Už v minulosti ODS mnohokrát zvedla daně, ačkoli slibovala opak. Proti snížení daní se ozývají politici ANO, ČSSD, TOP 09 i Pirátů, přitom to byli oni, kdo hlasovali, aby byli naši občané zatížení dluhy Evropské unie ve výši 750 miliard eur. Neskutečné pokrytectví eurohujerů.

„Záleží na Andreji Babišovi, Janu Hamáčkovi a Aleně Schillerové, zda se ozvou, že mají zájem jednat s předsedy senátorských klubů o řešení hrozícího 130 miliardového nárůstu deficitu veřejných financí pro rok 2021 na celkových šílených 450 miliard,“ napsal Vystrčil na twitteru už během soboty s tím, že Senát je připraven jednat. Třeba se ještě dočkáme veletoče ODS, kdy zvýšení slevy na poplatníka v Senátu potopí, ačkoli ji ve sněmovně podpořila.

A jak zacelit výpadek státního rozpočtu? Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje sebrat dotace solárním baronům a mafiánům, sebrat sociální dávky nepřizpůsobivým, sebrat dotace politickým neziskovkám a zrušit předražené armádní zahraniční zakázky od zemí NATO i jiné předražené zakázky. A zdanit nadnárodní korporace, které nyní kvůli výjimce vyvádí z ČR nezdaněné dividendy. A měly bychom hned minimálně 150 miliard korun doma pro slušné lidi.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama