Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17. 7. 2019 21:18:00

Přístup k E.ON, RWE i ČEZu a dalším poskytovatelům energie, proběhne přes vaši b

Přístup k E.ON, RWE i ČEZu a dalším poskytovatelům energie, proběhne přes vaši b

Komentář na facebookovém profilu k digitalizaci

Usnadňujeme a zlevňujeme vám Vaše životy! SPD je spolupředkladatelem změny zákona o bankách, která umožní uživatelům elektronického bankovnictví využívat digitální služby státu. Pomocí internetového bankovnictví dalo přihlásit například i do služeb poskytovatelů energií bez nutnosti mít spoustu různých přihlašovacích hesel, tak jak je to nutné v současnosti. Přístup k E.ON, RWE i ČEZu a dalších poskytovatelů energie, proběhne přes vaši banku. Z digitálního bankovnictví bude možné vstoupit do agendy řidičů, do agendy elektronických receptů a dalších služeb, které bude stát postupně zavádět podle zákona o právu na digitální službu. V SPD má digitální agendu na starosti náš poslanec Ing. Pavel Jelínek, PhD., který je odborníkem v oboru IT technologií. SPD je moderním hnutím s moderními návrhy na zlepšení Vašich životů.

V současné době elektronické bankovnictví využívá přibližně 5 milionů občanů. To je oproti aktuálně jedinému šířeji využívanému státnímu prostředku pro elektronickou identifikaci – elektronickému občanskému průkazu, řádově mnohem více. Doba než se vymění všechny občanské průkazy, může to trvat i deset let. K používání elektronického občanského průkazu je také potřeba čtečka elektronických karet a tu je potřeba si pořídit. Tyto nedostatky systém identifikace přes internetové bankovnictví odstraňuje.

Na základě našeho návrhu umožní elektronická identifikace přes internetové bankovnictví fyzickým a právnickým osobám snadnější a komfortnější přístup ke službám veřejné správy a rovněž také k regulovaným službám soukromého sektoru.

Současné systémy pro přihlášení do internetového bankovnictví jsou široce dostupné, uživatelsky známé, užívané velkým množstvím občanů a vzhledem ke standardům v bankovnictví i dostatečně bezpečné pro využití k tomuto účelu, což přinese výhodu i lidem, kteří si již nechtějí pořizovat další techniku nebo hesla pro přístup ke službám jak veřejné správy, tak i komerčních služeb. Zákon umožní jak seniorům, tak i dalším občanům využívat výhody moderních digitálních technologií z pohodlí jejich domova od počítače, bez nutnosti cokoliv měnit nebo nově pořizovat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama