Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.11.2019 21:25:00

Zvyšování daní ani deficitní rozpočet republika mít nemusí

Zvyšování daní ani deficitní rozpočet republika mít nemusí

Komentář na facebookovém profilu k zvyšování daní a poplatků

 Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM prosadila zvýšení daní a poplatků o 16,2 miliardy korun. Tyto peníze dáme v příštím roce státu navíc z našich peněženek. Vláda to zdůvodňuje tím, že potřebuje peníze pro lidi. To není pravda! Vláda má jen takové peníze, které vybere od lidí na daních a poplatcích. To je v pořádku, pokud za ně zajišťuje hospodárně veřejnou službu v zájmu občanů.

Naše hnutí SPD považuje uvedené zvýšení daní za naprosto do očí bijící zbytečné ždímání peněz od lidí, kteří pracují a podnikají. Pokud státu chybělo 16,2 miliardy na penze, nebo jiné potřebné výdaje, stačilo škrtnout nákup 12 vrtulníků z USA, každý za miliardu, a ve školství zrušit inkluzi, která stála letos 6 miliard.

Úspory mohly pokračovat ve zrušení podpory pro parazity v sociálním systému odmítající práci, ve zrušení podpory politických neziskovek v řádu miliard a ukončení podpory solárních baronů v řádech desítek miliard. Žádné zvyšování daní ani deficitní rozpočet dnes Česká republika mít nemusí. Bylo by dost na penze, školství i zdravotnictví. Vláda zvyšuje daně a dělá dluhy jen proto, že zájmy politiků jsou nad zájmy občanů, kteří poctivě pracují a podnikají.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout