Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.01.2020 10:25:06 - Zubr

Dobrý den, pane Okamura,

prosím vás, rozumíte vůbec tomu zákonu, který projednáváte v PS a který se týká domobran? Vaše odpovědi na zde položené otázky jsou vágní, spíš napadáte ty, kteří chtějí mít jasno, což vaše vysvětlování, jaksi neumožňuje a nic nevysvětluje. Copak nechápete, že když střílíte na holuby na střelnici, i když pod vedením olympionika, je něco jiného než kontrola , třeba , hranic a lidí, kteří se přes ně pohybují? Ten zákon je tak ohebný, že by dokázal umožnit trestní stíhání, nebo stíhání MV , prakticky kohokoliv, kdo se znelíbí a následně ho finančně zruinovat a to bez soudu? Víte vy, poslanci o čem jednáte, nebo si to necháváte předžvýkat těmi, kdo návrhy předkládají?

Odpověď

29.01.2020 16:34:56 - Tomio Okamura
 Dobrý den, dovoluji si Vám přiložit text, který najdete i na mém FB profilu:

Jsem rád, že předák Národní domobrany, pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel, vyvrací lži o tom, že by hnutí SPD chtělo zakázat domobrany. Na facebooku Národní domobrany uvedl, že není pravda, že hnutí SPD v této věci zradilo – napsal, že hnutí SPD naopak domobranu podporuje. A také napsal, že považuje aktivity Aeronetu (AENews) za protivlastenecké.

„Veřejnost, a to zejména tu vlasteneckou rozdělil v posledních dnech v souvislosti s tzv. "nadstavbovým zákonem" o domobranách (a o zbraních) Aeronet, tedy AENews. Já však považuji jejich aktivitu za protivlasteneckou a to z několika pádných důvodů… Chceme-li docílit změn a nechceme-li uváznout v osidlech novodobých otrokářů z tzv. "demobloku", musíme si vážit těch, kteří (i kdyby to nebylo úplně "košér" pro všechny) otevřeně vyjadřují podporu vlastenectví, národovectví a samozřejmě také Národní domobraně. A takovým člověkem bezesporu je i Tomio Okamura a celá jeho SPD,“ napsal Marek Obrtel.

„Ale meritem věci a jádrem sdělení má být dnes pouze to, že není dobré naskočit na antivlasteneckou nótu sofistikovaného média, jako je Aeronet, na první dobrou,“ uvedl také kupříkladu Marek Obrtel.

Podle mě se jen potvrzuje se, že Aeronet není vlastenecký web, ale že slouží nadnárodním globalistickým elitám a pod falešnou vlajkou útočí na SPD. Útok pod falešnou vlajkou je operace, kdy útočník předstírá, že je někým jiným, než ve skutečnosti je. Aeronet předstírá, že je vlasteneckým médiem, přitom ve skutečnosti slouží zájmům globalistů a rozbíjí vlastenecké hnutí. Tím jsou jeho útoky ještě zákeřnější, protože řada upřímných vlastenců může naletět na jeho sofistikované metody, které jsou podobné metodám zpravodajských služeb.

Pokud jde o domobrany, připomenu jen dřívější vyjádření hnutí SPD. Hnutí SPD je proti zákazům spolků zabývající se brannou činností. Hnutí SPD v žádném případě nepodpoří žádný návrh zákona, který by omezoval právo občanů legálně držet a nakládat se zbraněmi. Toto rozhodnutí se týká i návrhu zákona o nakládání se zbraněmi (tzv. kauza zákona domobrany) v některých případech ovlivňující vnitřní pořádek nebo bezpečnost České republiky.

Při projednávání zákona bude hnutí SPD důsledně dbát, aby konečná verze odpovídala znění důvodové zprávy, kde se uvádí, že návrh zákona se „V žádném případě nedotýká žádného v současnosti registrovaného spolku zabývajícího se střeleckým sportem, brannou výchovou, rekonstruováním historických bitev, myslivostí apod.“ (citace z důvodové zprávy z návrhu zákona).

Tento zákon, který není návrhem hnutí SPD, ještě nebyl projednáván v Poslanecké sněmovně. Žádné hlasování o tomto návrhu zákona ještě neproběhlo. Na návrhu zákona se nepodílel ani předseda hnutí SPD, ani nebyl konzultován s poslaneckým klubem hnutí SPD.

Hnutí SPD v případě, že při schvalování zákona nebude zajištěno dodržení zásad z výše uvedené citace důvodové zprávy, poslanci hnutí SPD zákon nepodpoří.

https://www.facebook.com/narodnidomobrana/posts/2658583760917615