Vladislav Kopal

  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,53. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.07.2017 19:26:26

Nastala doba převlékání politických sak. Jako vždy před volbami.

Nastala doba převlékání politických sak. Jako vždy před volbami.

V politických uskupeních začalo předvolební hemžení. Natřásání peří, oblékání nových sak a nečekaných partnerství. Bude dobré tyto tanečky pozorně sledovat. Bude se znovu slibovat již slibované, objevovat objevené.

 


Jsem občan působící v politických strukturách na úrovni městské části a proto se zájmem sleduji současné testosteronové bujení různých politiků. Termín parlamentních voleb se nezadržitelně blíží, tak se musí demonstrovat především síla, rozhodnost a vize. Nedávno mě docela pobavil předseda ODS Fiala, který za úspěch své strany ve volbách považuje překročení deseti procent. Jako vládce nad deseti procenty poslanců už ví, s kým koalovat nebude, s kým možná ano a naopak, přes co vlak ODS nepojede. Zatím mě ale pan předseda pouze připomíná bobtnající burizon. Napadá mě otázka, proč to, co nyní slibují, již nedělali v dobách, kdy mohli. Kdy měli v parlamentu velkou sílu..

To TOP 09 je jiná třída. Dramaticky „posílila“ své volební ambice o „virtuální stranu duchů“ jménem LES. Jméno jejího leadra p. Bursíka dodnes přivádí do tváří ekologicky smýšlejících lidí smutný úsměv. Jeho politická pružnost kterou přivedl Zelené do náruče ODS (jako ODS II ), poslala Zelené do prázdna nicoty. A stále tam zůstávají. Ale co na tom, ne? Zaskočit do půjčovny politických kostýmů, obléknout nazelenalé sako a znovu vyrazit. A byl by v tom čert, kdyby v novém hávu neuspěl. Komplic na okraji volitelnosti se vždy najde . A taky že ano. Třeba flexibilní TOP 09. Je dobře, že se tyto dvě strany objaly a vydaly do předvolebního boje bok po boku. Vrána k vráně sedá a snad si tím voliči udělají jasno. Kdo zradil jednou, zradí kdykoliv.

A kdo si vzpomene na různá angažmá čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga? Na to, kolik on měl na sobě politických mantlů. Politika je zboží a já ho prodávám , uvedl kdysi v jednom z rozhovorů na Radiožurnálu. Politik by řekl flexibilita, obyčejný občan to může vidět ale zcela jinak...

Voliči nezapomeň, co bylo v minulosti slibováno , jaký ráj na zemi nastane a co se následně stalo realitou. Sliby se slibují a voda teče. Začíná přehlídka nových sak, vlídných tváří, nestoudných lží. Mediální prostor zaplní testosteronoví borci, pro které nic není nemožné.

Je dobře neztratit historickou paměť, volby byly přeci nedávno.Ať nevolíme slibotechny, ale lidi, kteří ví , jak je těžké se uživit prací. A dvacet let v parlamentní bublině není dobré doporučení, a my máme přeci k dispozici i preferenční hlasy.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama