Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT

  • DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,93. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.07.2022 22:52:00

Dokud budou existovat jatka, budou existovat bitevní pole

Dokud budou existovat jatka, budou existovat bitevní pole

Prohlášení k podpoře iniciativy End The Slaughter Age - Za svět bez jatek

 „Dokud budou existovat jatka, budou existovat bitevní pole.“ - Lev Nikolajevič Tolstoj

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se rozhodla podpořit Evropskou občanskou iniciativu navrženou organizací End The Slaughter Age (Za svět bez jatek).

Cílem iniciativy je schválení ekologických alternativních řešení, jakými je uměle pěstované maso, zeleninové maso a všechny další etické a ekologické alternativy směřující ke zrušení chovu a porážek zvířat. Evropská komise začátkem června schválila žádost End The Slaughter Age /ETSA/ o sběr podpisů pro tuto Evropskou občanskou iniciativu, kterou jí ETSA předložila před několika měsíci.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT byla oslovena prezidentem organizace ETSA Nicolasem Micheletti s žádostí, aby ji podpořila svým vystupováním v roli českého zástupce, Evropské občanské iniciativy /ECI/ a připojila se tak k ETSA. DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je první organizací, která se z ČR i SR připojila k této iniciativě. Iniciativu ETSA doposud podpořilo 150 politických stran, hnutí, organizací, spolků a sdružení ze skoro všech států EU. DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT byla mezi prvními (připojila se již 8. 6. 2022, tedy tři dny po jejím zveřejnění).

ETSA je organizace, která propaguje etické a ekologické alternativy s cílem zrušit chov a porážku zvířat a vyžaduje přesun dotací z živočišného průmyslu do sektoru alternativních produktů, a to jak rostlinného původu, tak produktů získaných buněčným zemědělstvím, jako je pěstované maso.

Cíle organizace ETSA jsou:

  1. Vyloučení chovu hospodářských zvířat z činností způsobilých pro zemědělské dotace a zahrnutí etických a ekologických alternativ, jako je buněčné zemědělství a rostlinné bílkoviny. 2
  2. Zavedení pobídek pro výrobu a prodej produktů rostlinného původu a produktů buněčného zemědělství.

„End The Slaughter Age (Za svět bez jatek)
PĚSTOVANÉ MASO + ZELENINOVÉ MASO = KONEC PORÁŽKY

Podle Intergovernmental Panel on Climate Change (Vládní tým odborníků pro klimatické změny) máme asi 10 let na to, abychom se vyhnuli klimatickému zlomu. Skleníkové emise dosáhly úrovně, která na této planetě ještě nikdy nebyla. Od 15 % do 51 % souvisí s konzumací tradičního masa. Existují etické alternativy schopné produkovat stejné množství masa s o 99 % nižšími skleníkovými emisemi. Technologie na záchranu světa existuje. Pomozte nám požádat politiky, aby zasáhli, než bude příliš pozdě.

Za svět bez jatek - End The Slaughter Age je mezinárodní organizace vytvořená s cílem ukončit existenci chovu zvířat pro potravinářské i jiné účely, počínaje porážkou zvířat. Za tímto účelem vytvořila mezi různými iniciativami stejnojmennou Evropskou občanskou iniciativu /ECI/ se dvěma konkrétními návrhy v tomto směru. Pandemie, globální oteplování, odlesňování, znečišťování oceánů, světový hlad, ničení ekosystémů, neustálé vymírání druhů, to vše a mnohem více lze zastavit. Etické alternativy, kterými End The Slaughter Age navrhuje nahradit živočišné produkty, vypouštějí o 99 % méně skleníkových emisí a potřebují o 99 % zdrojů méně k výrobě stejného množství masa. K tomu navrhuje dvě řešení:

  • pěstované maso vyrobené pomocí nového Buněčného zemědělství a pomocí fermentační techniky; 
  • rostlinné maso, schopné vyrovnat se chutí a tradičnímu masu (velmi úspěšným příkladem na trhu je Beyond Meat)

Masné a agrobyznysové lobby šíří mnoho hoaxů o kultivovaném mase. Zjistěte, jaké to jsou, a pomozte nám šířit pravdu: Co je buněčné zemědělství? Buněčné zemědělství je nové technologické odvětví, které umožňuje produkci masa, mléka, vajec, kostí, kůže a mnoha dalších organických materiálů přímo v laboratořích, počínaje několika buňkami, které se množí téměř neomezeně.

  • Buňky se odebírají zcela bezbolestnou biopsií, drůbeži stačí i spadlé pírko.
  • První hovězí burger vypěstovaný v roce 2013 stál 250 000 EUR, zatímco dnes je to jen 8 EUR. Cena tohoto masa se snižuje, ale stále zůstává drahá. Živočišný průmysl lobbuje za politiku prostřednictvím lobbistů, aby tuto inovaci zmařili.

V současné době je možné zakoupit pěstované maso pouze na konkrétních místech v Izraeli a Singapuru. Rozhodli jsme se předložit Evropské komisi projekt rozdělený do dvou bodů:

  1. Vyloučení hospodářských zvířat z činností způsobilých pro zemědělské dotace a zahrnutí ekologických alternativ, jako je buněčné zemědělství a rostlinné bílkoviny;
  2. Pobídky pro výrobu a prodej produktů rostlinného původu a produktů vyrobených pomocí buněčného zemědělství;

Mezinárodní síť Sběr podpisů ECI bude vyžadovat alespoň 7 členských států a 1 000 000 podpisů v celé Evropě. Podpisy lze také provést online. Organizujeme evropskou síť. Jména zástupců již brzy uvidíte na těchto stránkách. Konečným cílem End The Slaughter Age je zrušení a kriminalizace všech forem vykořisťování zvířat. Z tohoto důvodu přikládáme mimořádný význam útulkům pro zvířata , místům spravovaným aktivisty a dobrovolníky, kteří mají často ekonomické problémy, také a především kvůli politickům, kteří je ignorují. Z tohoto důvodu, kromě již vyjmenovaných cílů, ETSA struktury bojuje za to, aby tyto získaly právní uznání a veřejné financování v celé Evropě, aby se staly domovem mnoha zvířat, která jsou i dnes stále vězněna a zabíjena pro lidskou chamtivost.“

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT vyzývá všechny ochránce zvířat, ale i lidi, kterým není lhostejné jak se se zvířaty zachází, k podpisu Evropské občanské iniciativy ZA SVĚT BEZ JATEK. Za rok je potřeba nasbírat ve všech členských zemích EU dohromady 1 000 000 podpisů. V samotné ČR 14 805 podpisů. Podepsat je možné ZDE.

Webová stránka iniciativy v registru Evropské komise je k dispozici ZDE, internetové stránky této iniciativy najdete ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama