doc. JUDr. Vladimír Balaš, CSc.

  • STAN
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.07.2022 22:24:00

Žádnou revoluci ve školství v plánu nemám

Žádnou revoluci ve školství v plánu nemám

Vladimír Balaš se ujal funkce ministra školství

Předseda vlády Petr Fiala dnes uvedl do funkce nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Balaše. Ten převzal úřad po Petru Gazdíkovi, který na svou funkci k 30. červnu rezignoval. „Žádnou revoluci ve školství v plánu nemám, chci plynule navázat na práci svých předchůdců. Koncepce rozvoje školství, a to včetně Strategie 2030+, dle mého názoru jde správným směrem,“ řekl nový ministr školství Vladimír Balaš.

„Jsem rád, že jsem dnes mohl poděkovat bývalému ministrovi Petru Gazdíkovi za práci, kterou zde na ministerstvu školství za posledních šest měsíců odvedl. Úkoly, které na nového ministra školství čekají, nejsou vůbec jednoduché. Jde o to naplnit programové prohlášení vlády, ve kterém patří oblasti vzdělávání důležité místo. Jsme přesvědčení, že pokud máme být jako ČR úspěšnou zemí, musíme mít kvalitní vzdělávání. Vedle toho jsou tu i aktuální výzvy, což je dopad ruské agrese na Ukrajinu, což je i úkol pro ministerstvo školství, které musí vytvořit podmínky, aby to český vzdělávací systém zvládl. Jsem rád, že novým ministrem školství je právě pan profesor Balaš. Je to člověk, za kterým je dlouhá a úspěšná kariéra. Přeji mu hodně sil, hodně rozvahy, hodně úspěchů, jsem přesvědčen, že ministerstvo pod jeho vedením bude fungovat velmi dobře,“ řekl předseda vlády Petr Fiala.

Prof. JUDr. Vladimír Balaš, CSc. (*1959, Prostějov) vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Během studií a praxe absolvoval řadu mezinárodních vzdělávacích kurzů a byl držitelem prestižních stipendií zahraničních univerzit. Během své odborné praxe zastával řídící funkce v rámci mnoha významných vědeckých institucí. Byl ředitelem Ústavu státu a práva ČSAV a AV ČR, člen Vědecké rady Ministerstva zahraničních věcí nebo předseda České společnosti pro mezinárodní právo. Působil rovněž jako člen Stálého arbitrážního soudu v Haagu a dále byl zástupcem České republiky v rámci organizací OSN. Věnuje se pedagogické činnosti na českých i zahraničních vysokých školách. Je spoluautorem několika významných publikací týkajících se mezinárodního práva. V letech 1994-1998 byl zastupitelem města Plzeň. V roce 2021 byl zvolen poslancem Parlamentu ČR.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama