ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.09.2016 13:44:00

Nejvyšší správní soud vyhověl kasační stížnosti Znojma

Nejvyšší správní soud vyhověl kasační stížnosti Znojma

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek vítá čtvrteční (8. září 2016) rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v Brně, který se zabýval kasační stížností Znojma.

 „Vítám zásadní rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v Brně, podle kterého mohou územní plány obcí a měst řešit i věci nadmístního, regionálního a republikového významu i v situaci, kdy KRAJ NEMÁ ZÁSADY UZEMNÍHO ROZVOJE KRAJE. Děkuji soudcům NSS za odvahu a blahopřeji Znojmu k úspěchu s kasační stížností ve věci územního plánu města Znojma a obchvatu města. Snad už pochopí i Strana zelených a náměstek primátora Brna Martin Ander, že vlastní neschopnost nelze přehazovat na kraj a dosud neschválené Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Jak doplnil, po vyjádření soudu i ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, která má v kompetenci územní plánování, snad skončí ve městě Brně období výmluv a Brno začne urychleně pracovat na novém územním planu města a také na dohodě s krajem o provázání městského a krajského územního plánování.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout