ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

09.03.2011 12:59:29 - gabca

Situace ohledně Technoparku je velmi vážná

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na to, jak to dopadne s pardubickým technoparkem. Vypadalo to tak nadějně a ve světě je to prý hodně oblíbená forma rozvoje podnikání. Může kraj nějak pomoci s penězi? díky gabča

Odpověď

21.03.2011 13:57:24 - kraj Pardubický
 Dobrý den, situace ohledně Technoparku je velmi vážná, neboť je zadlužený ve výši 170 miliónů korun. Je nutné říci, že v případě Pardubického Technoparku se jednalo o iniciativu soukromého subjektu. Projektu navíc jednoznačně chyběla lepší příprava. Obecně jsem přesvědčen, že projekty budování technologických center a podnikatelských inkubátorů mají svůj význam pro zvyšování konkurenceschopnosti.
   Vážená paní, role Pardubického kraje byla od počátku spíše symbolická, neboť je do tohoto projektu zapojen pouze 150 tisíci korun. Větší podílníkem jsou město Pardubice a Univerzita Pardubice. Nicméně i přesto se Pardubický kraj snažil Technoparku pomoci. Již v červenci roku 2009 jsme navrhli šest variant řešení samofinancování i závazků spojených s budováním areálu. Pardubický kraj tehdy byl připraven poskytnout půjčku společnosti Technopark, ovšem nedůvěra banky v tento projekt toto řešení neumožnila.
   V posledních týdnech jsme se dohodli s vedením města Pardubic, že nám předloží návrh, jak tuto situaci řešit. Vedení města však nenašlo žádné vhodné řešení. Návrh města avalovat směnku (50 % kraj a 50% město) byl pro nás příliš rizikový. Tento návrh neschválilo na svém jednání ani Zastupitelstvo města Pardubic.
   Závěrem si dovolím konstatovat, že úkolem veřejného sektoru (ať již kraje nebo města) není přebírat zodpovědnost za neúspěšné soukromé podnikatelské projekty, ale řádně se starat o veřejný majetek.