ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.08.2015 16:20:48

Bělá pod Bezdězem dostane čtvrt milionu na vylepšení kamerového systému

Bělá pod Bezdězem dostane čtvrt milionu na vylepšení kamerového systému

Středočeský kraj pomůže městu Bělá pod Bezdězem zvýšit bezpečnost v ulicích. Rada kraje na zasedání v pondělí 10. srpna odsouhlasila poskytnutí dotace Bělé ve výši 250 000 korun na rozšíření stávajícího kamerového systému ve městě.

Na zakoupení dvou kamerových bodů přidá radnice dalších více než 100 000 korun z rozpočtu.

„Při poslední návštěvě Bělé pod Bezdězem jsem panu starostovi slíbil, že pokud bude potřebovat finanční prostředky na zvýšení bezpečnosti ve městě v souvislosti se zvýšeným pobytem běženců z nedalekého zařízení Cizinecké policie v Jezové, z krajského rozpočtu mu je dáme. Myslím si, že investice do vylepšení kamerového systému, který využívá jak bezpečnostní agentura, která ve městě zajišťuje ostrahu, tak i případně Policie ČR, je velmi dobrý nápad, který jsme rádi podpořili. Lepší monitorování situace nepochybně přispěje ke zvýšení pocitu bezpečí obyvatel,“ konstatoval hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Dvě nové kamery by měly pokrýt oblast největšího dětského hřiště a křižovatku ulic Mladoboleslavská a Hradební. „První z kamer umožní monitorovat místo, kde si hodně hrají děti, což určitě ocení jejich rodiče. Kamera na křižovatce bude dokonce hned víceúčelová: Je to místo nebezpečné z hlediska dopravy, prochází tudy hodně lidí a museli by tudy projít velmi pravděpodobně i migranti jdoucí od vlakového nádraží. Kamera bude zároveň monitorovat i prostor, ve kterém jsou umístěny kontejnery na tříděný odpad, kde nám už jednou hořelo. Věřím, že umístění nových kamer pomůže uklidnit situaci ve městě,“ poznamenal starosta Bělé pod Bezdězem Milan Lomoz.

Zaplatit plnou cenu nových dvou kamerových bodů by si město z rozpočtu nemohlo dovolit. „Sto tisíc korun už ale nějak najdeme,“ dodal starosta Lomoz.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama