ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.12.2013 14:41:55

Kraj opraví silnice ve městě Trhový Štěpánov a v obci Lety

Kraj opraví silnice ve městě Trhový Štěpánov a v obci Lety

Středočeští radní na svém pravidelném jednání odsouhlasili výběrová řízení na dvě významné dopravní stavby. Jedná se o rekonstrukci silnice ve městě Trhový Štěpánov a výstavbu kruhového objezdu a opravu silnice v obci Lety.

 Předpokládané náklady obou staveb dosáhnou výše 60 milionů Kč. „Všichni jezdíme po našich silnicích a víme, v jakém jsou stavu. Pro opravy komunikací děláme maximum. Je to ale běh na dlouhou trať, proto mě potěší jakýkoli projekt týkající se zlepšení dopravní infrastruktury. K tomu počítám i tyto opravy silnic a výstavby kruhového objezdu,“ poznamenal středočeský hejtman Josef Řihák.

Projekt rekonstrukce silnice II/126 Trhový Štěpánov zlepší plynulost provozu a zvýší bezpečnost. Konkrétně se zde upraví křižovatka silnic II/126 a III/1261 v centru města a opraví komunikace v úseku od křižovatky ke sjezdu z D1. Provede se odfrézování vozovky a zpevnění krajnic. Počítá se i s úpravami mostu. „Opravy bude financovat Středočeský kraj ve spolupráci s městem Trhový Štěpánov, přičemž na celou akci bude vyhlášeno jedno společné výběrové řízení na zhotovitele stavby. Předpokládaná cena dosáhne výše cca 36,3 milionů Kč bez DPH, přičemž dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy bude 85 %,“ informoval hejtman Řihák.

Obec Lety u Dobřichovic čeká výstavba kruhového objezdu na křížení silnic II/115 a II/116 a rekonstrukce silnice II/115 a II/116. Zlepší se tím dosud nevyhovující stavebně technický stav silnic v průtahu obce Lety. Dojde ke zvýšení bezpečnosti a k obnovení a zesílení krytu vozovky. „Vybudováním kruhové křižovatky se podstatně zvýší bezpečnost silničního provozu, zároveň se zefektivní výkon letní i zimní údržby této komunikace. Předpokládané náklady celého projektu činí cca 23,2 milionů Kč, z toho dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy bude ve výši 85 %,“ doplnil hejtman Řihák.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama