ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.02.2016 14:29:39

Otevření přímé letecké linky Praha–Čcheng-tu

Otevření přímé letecké linky Praha–Čcheng-tu

Na Letišti Václava Havla v Praze-Ruzyni dnes přistálo historicky první letadlo z hlavního města provincie Sečuán Čcheng-tu.

Byl tak slavnostně zahájen provoz přímého charterového spoje mezi Prahou a Čcheng-tu. Slavnostního ceremoniálu se vedle hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery (ČSSD) a viceguvernéra provincie Sečuán Liou Ťie zúčastnili také ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), předseda představenstva Českého Aeroholdingu, a. s., Václav Řehoř, Li Cha-jing, prezident Sichuan Airlines, a další významní hosté.

„Mám z této události velkou radost, protože je to další konkrétní výsledek naší spolupráce s provincií Sečuán, který nám pomůže přilákat do našeho regionu větší počet čínských turistů. Věřím, že se z charterových letů mezi Prahou a Čcheng-tu brzy stane pravidelná linka. Tato nová trasa zkracuje vzdálenost mezi námi na zhruba deset hodin. Jsme připraveni udělat vše, co bude v našich silách, aby k nám hosté z Číny rádi přijížděli,“ řekl hejtman Miloš Petera.

Provoz přímé linky bude zajišťovat společnost Sichuan Airlines, která již požádala Úřad pro civilní letectví Číny o schválení pravidelné linky dvakrát týdně, a to ve čtvrtek a v neděli. Jakmile bude schválena pravidelná linka, bude možné letenky nakupovat všemi běžnými cestami, např. přes webové stránky aerolinek, specializované portály či autorizované cestovní kanceláře. Charterové lety budou zatím zaplňovat především cestovní kanceláře turistickými skupinami. Linku Praha–Čcheng-tu bude obsluhovat letoun Airbus A330-200 s kapacitou 272 míst. Letenka by měla vyjít zhruba na 10 000 korun.

Do téhož letadla, které dnes přivezlo zástupce provincie Sečuán spolu s čínskými novináři a zástupci cestovních kanceláří, o několik hodin později nasedli zástupci českých cestovních kanceláří a agentur spolu s českými novináři, aby absolvovali devítidenní cestu do provincie Sečuán. Poznávání krás nejen Prahy, ale i dalších míst po České republice je připraveno i pro zástupce čínských médií a cestovních kanceláří, kteří dnes přiletěli prvním letadlem z Čcheng-tu.

Prohloubení spolupráce se Středočeský krajem a rozvoji cestovního ruchu by mělo napomoci také zřízení zastoupení Sichuan Airlines v prostorách Středočeského kraje. „Plánujeme ještě v tomto roce otevřít jejich pobočku v prostorách našeho infocentra v Husově ulici v Praze. Recipročně otevře Středočeský kraj své zastoupení zhruba v polovině tohoto roku v Čcheng-tu,“ uvedl hejtman Petera.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama