ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.08.2015 11:20:29

Premiér Sobotka podpořil kraj v budování propojky dálnice D8 a silnice R7

Premiér Sobotka podpořil kraj v budování propojky dálnice D8 a silnice R7

Předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pátek 21. srpna navštívil Středočeský kraj.

Jeho první kroky vedly do sídla Krajského úřadu Středočeského kraje, kde se setkal s hejtmanem Středočeského kraje Milošem Peterou (ČSSD) i ostatními členy Rady kraje a jednal s nimi o nejdůležitějších problémech, které kraj trápí. Zástupci vedení kraje s premiérem projednali problematiku dopravy, zdravotnictví, sociální péče, regionálního rozvoje i životního prostředí.

„V oblasti dopravy jsem pana premiéra informoval, že se nám podaří vyčerpat celou částku zhruba 800 milionů korun, kterou jsme od státu pro letošní rok dostali na opravy silnic, což pan premiér ocenil. Opravíme za ni zhruba 165 kilometrů silnic a 30 mostů. Zároveň jsme probírali možnosti financování dopravy pro příští rok, kdy by vláda chtěla prosadit novelu zákona o rozpočtovém určení daní, čímž by vrátila krajům peníze na opravy silnic, které jim v minulých letech vzaly pravicové vlády. Pro Středočeský kraj by to znamenalo 450 milionů korun. Zároveň nás pan premiér ujistil, že bude jednat o dalších finančních prostředcích pro kraje ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ uvedl hejtman Miloš Petera. Premiér Sobotka k dopravě ve Středočeském kraji zároveň řekl, že podporuje snahu kraje o vybudování propojky mezi dálnicí D8 a rychlostní komunikací R7. S vedením kraje se také shodl na nutnosti začít jednat s Českými drahami o prodloužení spolupráce na dalších 10 let.

Na řadu přišla také problematika zásob pitné vody. Hejtman Petera předsedu vlády informoval o přípravě vzniku komise, která prověří stav zásob pitné vody v kraji a navrhne řešení, jak do budoucna propojit vodovodní řády. Hejtman také ocenil snahu vlády podporovat budování retenčních nádrží, které jsou nezbytné pro zajištění dostatečných zásob pitné vody.

Premiér Sobotka vedení Středočeského kraje poděkoval za navýšení platů zdravotnických pracovníků, ke kterému došlo na začátku letošního roku. Hejtman Petera v této souvislosti upozornil na nerovné úhrady od zdravotních pojišťoven. „Krajské nemocnice jsou na tom z hlediska úhrad již od dob pana ministra Šnajdra v porovnání s ostatními nemocnicemi poměrně špatně. Pan premiér mě informoval, že se připravuje komplexní novela v této oblasti. Věřím, že se podaří tuto situaci napravit,“ doplnil hejtman Petera.

Předseda vlády rovněž kvitoval stav čerpání finančních prostředků z Regionálního operačního programu. „Těší mě, že na rozdíl od některých ministerských dotačních programů se zde ve Středočeském kraji podaří téměř úplně vyčerpat evropské peníze,“ dodal premiér Sobotka.

Hejtman Petera naopak předsedovi vlády poděkoval za uvolnění finančních prostředků na dofinancování sociálních služeb. „Částku 85 milionů korun kraj obdržel minulý týden,“ uvedla radní pro sociální oblast Emilie Třísková (ČSSD). Premiér Sobotka vedení kraje ujistil, že pro příští rok chce vláda garantovat finanční prostředky na sociální služby minimálně ve stejné výši jako v tomto roce.

Hejtman Petera s premiérem Sobotkou diskutovali také o dalším osudu investiční zóny a letiště v Milovicích či o vyhlášení národního parku Křivoklátsko. „Ohledně vyhlášení národního parku Křivoklátsko by měl být veden dialog mezi obcemi, Středočeským krajem a Ministerstvem životního prostředí. Shodli jsme se na tom, že by se mělo jednat o postupný proces přeměny lesa. Pan hejtman mě informoval také o současném stavu investiční zóny a letiště v Milovicích. O další perspektivě tohoto území budeme dále jednat,“ doplnil premiér Sobotka.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama