ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.03.2014 16:43:08

Radní schválili uzavření smluv na evropské dotace

Radní schválili uzavření smluv na evropské dotace

Krajští radní v pondělí 31. března 2014 projednali a schválili uzavření smluv o poskytnutí dotace na dva projekty v oblasti kultury a památkové péče, které jsou financovány s podporou Evropské unie.

 Jde o projekty „Památník národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech“ a poskytnutí dotace na vybavení interiérů Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.

Na projekt vybudování Památníku národního útlaku a odboje v areálu Horního zámku v Panenských Břežanech bude uzavřena smlouva s Regionální radou regionu soudržnosti Střední Čechy o poskytnutí dotace ve výši 42,3 milióny korun, což představuje 85 % plánovaných výdajů. „Kraj se na této akci bude podílet částkou ve výši 7,4 milióny korun, tedy 15 % z celkové částky výdajů. Ty dohromady činí 49,8 miliónu korun,“ upřesnil hejtman Josef Řihák. Dodal, že celkové plánované výdaje projektu se přitom vyšplhají na částku téměř 51,2 miliónů korun, neboť jsou do ní zahrnuty i finanční prostředky na další výdaje projektu v  hodnotě cca 3 milióny korun. 

„Díky dnešnímu rozhodnutí budeme moci rekonstrukci břežanského barokního Horního zámku a jeho přilehlých budov konečně uskutečnit. Vzniknou zde i vyhlídkové terasy a v zrekonstruovaném objektu bude instalována moderní multimediální expozice o 2. světové válce doplněná o vizuální 3D prezentace a expozice představující běžný život v období války,“ doplnil hejtman Josef Řihák.

Druhým projektem, na který krajská rada odsouhlasila uzavřít smlouvu s Regionální radou regionu soudržnosti Střední Čechy o poskytnutí dotace ve výši 6 miliónů korun, je vybavení interiérů Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi. Smlouvu s Regionální radou regionu soudržnosti Střední Čechy uzavře Muzeem Mladoboleslavska. Středočeský kraj se bude na spolufinancování projektu podílet celkem 9 milióny Kč.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama