ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.07.2015 15:32:57

V Lužci nad Vltavou se díky dotaci těší z opravené ulice a nových parkovišť

V Lužci nad Vltavou se díky dotaci těší z opravené ulice a nových parkovišť

V obci Lužec nad Vltavou na Mělnicku se mohou pochlubit zdařilou rekonstrukcí ulice 9. května a novými chodníky.

V rámci projektu, který je spolufinancován Regionálním operačním programem (ROP) Střední Čechy, tu vybudovali i nová parkovací místa. Celkové náklady na stavbu dosáhly 12,5 milionu korun a dotace z ROP činí 9,5 milionu. Slavnostního zakončení projektu se 22. července zúčastnila také radní pro oblast zdravotnictví Středočeského kraje Jiřina Fialová (KSČM).

„Hlavní přínos projektu vidím v tom, že se ulice stala bezpečnou pro řidiče a chodce. Došlo ke zlepšení životního prostředí, doprava je tu plynulejší a méně hlučná. Místí obyvatelé i lidé, kteří tu pracují, mohou pohodlně zaparkovat,“ uvedla radní.

Rekonstrukce spočívala v kompletním sejmutí živičných povrchů a podkladních vrstev a položení nových podkladů a povrchů. Zároveň byla výšková hladina ulice až o 25 cm na úroveň okolních nemovitostí. Byly vybudovány chodníky a parkovací stání, a to i pro nákladní dopravu na příjezdové cestě k výrobnímu areálu společnosti Presbeton.  Rekonstrukcí došlo také ke zpevnění trhajícího se náspu mezi výrobním areálem firmy Pilous a mostem přes plavební kanál i k rozšíření této komunikace. V neposlední řadě bylo vybudováno i parkování u místního kulturního střediska pro dvanáct osobních vozidel.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama