financování veřejnoprávních médií
Na základě čeho usuzujete, že je financování veřejnoprávních médií více předvídatelní z rozpočtu než z poplatků? Není to přesně naopak? Když se to bude schvalovat z rozpočtu, tak přeci dopředu nikdo neví, jaký ten rozpočet bude. A že kritizujete výjimky z poplatků, proč je jednoduše nezrušíte? Já nevím, ale mě už nebaví, že se tu řeší poplatky, které nejsou až tak vysoké, na místo toho, aby se třeba řešily vysoké ceny mnohem podstatnějších věcí, např. bydlení
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
jfav, , tomsik1, Rebel Dandy, mamlas, Hynes, sochorar, Kapr 1, Jirk@, Vida
Odpověď
03.06.2026 11:04:01 - Mgr. Josef Nerušil
Vážený pane Bulvo,financování ze státního rozpočtu dá veřejnoprávním médiím přesně určenou částku, pravidelně navyšovanou o inflaci. Pokud by mělo dojít ke změně částky, je třeba přijmout zákonnou novelu - technicky se tedy jedná o časově naprosto totožný proces, jako při změně výše koncesionářského poplatku.
Koncesionářský poplatek po digitalizaci vysílání nedává smysl, byl svého času vázán na vlastnictví přijímače (televizoru či rádia), předchozí fialovská vláda de facto jako přijímač definovala jakékoliv zařízení, které je schopno přijmout internet. V takovém případě se nejedná o nic jiného, než o daň a tu je jako takovou lepší hradit ze státního rozpočtu.
S pozdravem,Josef Nerušil


_profil_top.jpg)