Nemyslíte, že ve školství je toho špatného víc?
Třeba to, že se nemodernizuje výuka, a že je podfinancované, tím pádem to moc nikdo nechce dělat? Jak chcete mít vzdělanou společnost, když nezměníte hlavně toto? Třeba podle nedávné analýzy Hospodářské komory, které byla dělána již za vlády ODS, se úroveň českého školství propadá pod evropský průměr.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
07.07.2025 7:19:20 - plk. Ing. Zdeněk Nytra
Dobrý den. Nemyslím si, že je školství podfinancované,
přinejmenším určitě ne více než jiné oblasti. V roce 2015 šlo do školství ze státního rozpočtu 130
mld. Kč, v roce 2025 je to už 270 mld., tedy více než dvojnásobek. Ale bohužel musím souhlasit s tím, že
úroveň vzdělanosti našich dětí tomuto navýšení neodpovídá.I z toho důvodu jsem podpořil změnu financování nepedagogických pracovníků
- na jejich platy nebudou používány finance určené pro pedagogy. A hlavně: ten,
kdo rozhoduje o počtu a výši odměňování nepedagogů, je bude zároveň i
financovat.S úctou Zdeněk Nytra