prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.09.2016 17:20:00

Rodinný den v pohybu a Den IZS navštívily stovky diváků

Rodinný den v pohybu a Den IZS navštívily stovky diváků

V sobotu 17. září 2016 se od 10 do 18 hodin na holešovickém Výstavišti uskutečnil Rodinný den v pohybu a Den integrovaného záchranného systému.

 I když počasí příliš nepřálo, akce si nenechaly ujít stovky návštěvníků. Programem je provedl olympijský vítěz, desetibojař Roman Šebrle a moderátor zpravodajství FTV Prima Karel Voříšek.

„Loni se uskutečnil nultý ročník Rodinného dne pro zaměstnance magistrátu jako poděkování za odvedenou práci. Zúčastnila se ho opravdu spousta lidí a přinesl pozitivní ohlasy. Proto jsme se rozhodli uspořádat další vylepšený ročník a udělat z této akce takovou tradici. Vzhledem k tomu, že prioritou úřadu je být otevřenou a transparentní institucí, byla tato událost rovněž otevřená široké veřejnosti,“ řekla k Rodinnému dni v Pohybu náměstkyně primátorky Eva Kislingerová, která přivítala účastníky akce.

Tento den byl zaměřen, jak už z názvu vyplývá, na pohyb. Praha je letos Evropským hlavním městem sportu a není to tak dlouho, co jsme žili olympiádou v Riu. Hlavním cílem tohoto rodinného dne tedy bylo ukázat rodinám, jakým způsobem se dá trávit volný čas, a pokusit se je přilákat hravou formou k různým sportovním aktivitám.

Děti nadšeně soutěžily a užívaly si

Kromě toho mohli návštěvníci zažít i trochu adrenalinu. V tentýž den v těsné blízkosti areálu proběhl i Den integrovaného záchranného systému, kde se představila nejen vozidla, technika a vybavení všech složek IZS a Armády ČR, ale i jejich činnost ve statických i dynamických ukázkách.

„Musím říci, že mě opravdu potěšila i přes nepřízeň počasí vysoká návštěvnost. Cílem tohoto rodinného dne bylo ukázat rodinám, jakým způsobem se dá trávit volný čas, a ty se toho zhostily opravdu se ctí. Děti nadšeně soutěžily a užívaly si celodenní doprovodný program,“ přiblížila Rodinný den v pohybu Kislingerová a ke dni IZS dodala: „Jsem také ráda, že jsem na vlastní oči mohla vidět, nejrůznější dynamické ukázky na Dni IZS, například vyprošťování osob z havarovaného vozidla či zásah služebního psa proti ozbrojenému pachateli“.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama