prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

03.12.2017 10:39:12 - Hvizd

Trojský most

Ŕada z vás politiků teď tvrdí, že byl Trojský most ve špatném satvu. Proč tedy nebyl opraven? Naštěstí na něm v době zhroucení byli jen 4 lidi. Co kdyby jich bylo víc? A vyplatí nyní městská část nebo Praha těmto poškozeným nějaké odškodné?

Odpověď

07.12.2017 9:40:51 - prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

 Dobrý den,

položil jste docela dobrou otázku, na kterou nemám dobrou odpověď. Já bohužel prozatím nevím, proč lávka v Troji spadla. Až bude známa příčina, můžeme se zabývat okolnostmi, které k tomu vedly.

V Radě hlavního města Prahy mám na starosti rozpočet, tedy peníze a mohu Vás ujistit, že jsme vždy všechny požadavky na rekonstrukce a jiné opravy po finanční stránce uspokojili. Není to tedy o tom, že bychom "na opravy neměli". Ke mně se bohužel žádný požadavek na finanční prostředky nedostal.

Co se počtu poškozených týká, tak si osobně myslím, že 1 je moc... co dodat?

Odškodné za finanční újmu bude zcela jistě vyplacenou pojišťovnou, v případě potřeby se zapojí i Praha. Jinak tento týden Rada hlavního města Prahy odsouhlasila můj návrh na jednorázovou finanční pomoc na krytí okamžitých potřeb ve výši 50 tis. Kč pro každého z poškozených.

S pozdravem,

Eva Kislingerová