prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24. 1. 2018 13:03:12 - Od malička Pražan

Trojský most

Proč musel být na neurčito uzavřen? Kdo je za to odpovědný? Kolik mostů ještě plánujete uzavřít? Proč se neopravují průběžně? A nejde jen o mosty. Podle mě jste v doravě v Praze nic pozitivního neudělali. Mosty padají, silnice jsou rozbité, obchvat chybí, cyklostezky jsou výsměch

Odpověď

2. 2. 2018 10:06:04 - prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

 Dobrý den,

asi spíš máte na mysli most Libeňský, ten Trojský je nový, hned u výjezdu z Blanky a pokud vím, o jeho uzavření se neuvažuje - není k tomu totiž žádný důvod.

V dopravě se toho udělalo hodně (otevřela se Blanka, opravili jsme Nuselský most, dostavěly se protihlukové bariéry, atp..). Bohužel, jak už to tak ale v životě bývá, to pozitivní se rychle zapomíná a vytrácí a na paměti máme jen nepříjemnosti, se kterými se aktuálně potýkáme.

Nejsem si jista, zda zcela odpovím na Vaše dotazy, protože doprava spadá pod pana Dolínka a ten tak má mnohem lepší informace.

Libeňský most byl uzavřen na základě odborné zprávy z ČVÚT (zde http://doc.tsk-praha.cz/alfresco/service/gallery/binary?id=c672b2fe-83fc-4278-aeec-234191be3f2f). Osobně si myslím, že nebylo zbytí - pokud Vám odborník řekne, že máte most zavřít, tak ho uzavřete. V opačném případě by se Vám mohlo stát, že někdo nechá zavřít Vás... ale to je asi jiný příběh. V krátké době snad bude zprovozněn pro MHD, osobně ale doufám, že místo stávajícího torza v horizontu 4 let vyroste most zcela nový.

Silnice jsou rozbité, vždycky byly a budou.. otázkou spíše zůstává, jak moc... Pan náměstek Dolínek v posledních dvou letech pracoval s tzv. "chodníkovým programem" na který jsme mu nad rámec schváleného rozpočtu alokovali více než 1 mld. korun. Je otázkou, zda místo chodníků neměla Praha spíše opravovat mosty, ale to je dotaz na odborníky, které pan Dolínek řídí a kteří mají dopravu v Praze pod palcem.

Přeji Vám hezký den.

Eva Kislingerová