prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17. 5. 2017 6:35:00

Chceme Průmyslovou zónu Nad Barborou vybudovat, přípravy běží dále

Chceme Průmyslovou zónu Nad Barborou vybudovat, přípravy běží dále

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák k Průmyslové zóně Nad Barborou

Platnost smlouvy o budoucí kupní smlouvě se společností Asental, kterou uzavřel Moravskoslezský kraj před třemi roky, skončila včera, tedy 15. května 2017.  Kvůli námitkám a odvoláním ekologických spolků chybí pravomocná územní rozhodnutí, která považujeme za zásadní, nejsou naplněny veškeré podmínky pro uzavření kupní smlouvy.

Moravskoslezský kraj má i přesto záměr Průmyslovou zónu Nad Barborou vybudovat, přípravy běží dále, ale v jiném režimu. I po vypršení budoucí kupní smlouvy zůstává mezi krajem a Asentalem v platnosti Smlouva o spolupráci, na jejímž základě budeme dále pokračovat. O aktuálním stavu přípravy průmyslové zóny jsme také informovali ministra průmyslu a obchodu během jeho květnové návštěvy Ostravy. Ministerstvo přislíbilo posoudit možnost prodloužení stávajícího dotačního programu určeného k financování průmyslových zón, popřípadě přípravu programu navazujícího.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama