prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.09.2021 6:34:00

Jsem rád, že jsme mohli léčbu zpříjemnit také klientům v Metylovicích

Jsem rád, že jsme mohli léčbu zpříjemnit také klientům v Metylovicích

Maminky s dětmi budou mít ve zrekonstruovaném podkroví metylovické léčebny větší komfort

Podkrovní patro Odborného léčebného ústavu Metylovice se dočkalo kompletní rekonstrukce. Díky ní mají maminky s dětmi k dispozici 5 prostorných pokojů i relaxační zónu. Investice si vyžádala přes 13 milionů korun, s téměř desetiprocentní spoluúčastí léčebny pokryl náklady ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj, který odborný ústav zřizuje.

„Kromě nemocnic na území regionu a Zdravotní záchranné služby Moravskoslezský kraj zřizuje i další zdravotnická zařízení. Kromě jablunkovského sanatoria pod kraj spadá i léčebna v Metylovicích, kde se děti zotavují po závažnějších respiračních či neurologických onemocněních, ústav pečuje i o děti, které trápí například skolióza páteře nebo obezita. V léčebně se rehabilitují hlavně děti do 18 let, ty nejmenší do šesti let mají nárok na doprovod jednoho z rodičů. Kraj jako zřizovatel postupně investuje do všech svých zdravotnických zařízení, jsem rád, že jsme mohli léčbu zpříjemnit také klientům v Metylovicích,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a doplnil, že si rekonstrukce podkroví vyžádala investici ve výši 13,2 milionu korun. Léčebný ústav uhradil milion korun, zbytek šel z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Práce začaly na konci ledna tohoto roku, první klienti se do zrekonstruovaného patra nastěhovali koncem letních prázdnin. Zhotovitelem byla společnost S-O-D Holding.

V podkroví bylo pět pokojů i před rekonstrukcí, byly ovšem stísněné, jejich obyvatelům nenabízely potřebný prostor a pohodlí. „Zásahem do střechy, tedy uznáním krovů, a dalšími stavebními úpravami se podařilo našim klientům nabídnout větší prostor i komfort. V pěti nově zařízených pokojích je celkem 16 lůžek, každý z pokojů má své sociální zařízení. Dva krajní pokoje jsou větší než ty ostatní, takže jsou ideální pro sourozenecké dvojice nebo třeba i trojice. V patře přibyla také relaxační zóna, kde si mohou děti s maminkami pohrát a trávit čas s ostatními klienty. Je to další zvýšení kvality následné péče o děti, kterou naše zařízení zajišťuje,“ řekl ředitel Odborného léčebného ústavu Metylovice Radim Dudek s tím, že metylovická léčebna nabízí následnou péči až 700 dětem ročně. 


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama