prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,93. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29. 10. 2018 5:29:00

Krajský úřad otevřel své dveře na vlně 1. republiky

Krajský úřad otevřel své dveře na vlně 1. republiky

Oslavit státní svátek a připomenout si 100 let od vzniku Československa přišli lidé také na Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě.

V neděli 28. října se tu i přes nepřízeň počasí v rytmu prvorepublikového swingu, jazzu i moderního popu bavilo přes tisícovku návštěvníků.

Na Den otevřených dveří si kromě prohlídky krajského úřadu mohli hosté vybrat z pestré nabídky: Posedět v prvorepublikovém salónu, prohlédnout si historickou kancelář i moderní pracovnu hejtmana, historická platidla se vzácnou sbírkou mincí, ochutnat kávu, pečené kaštany, dobroty podle našich babiček i pochoutky mladých gastromágů – studentů krajských středních škol, kteří zájemce také nalíčili a učesali, předvedli dobové oblečení a módní doplňky. Hosté si mohli pořídit svou památeční fotografii, získat základy etikety nebo složit úřednický slib. Čekaly na ně velocipedy, historická auta i elektromobily, dobová a moderní hasičská technika.

„Jsem rád, že přišlo tolik lidí a využili možnosti poznat krajský úřad i jinak, než jako formální veřejnou instituci. Že se na vlastní oči přesvědčili, že tu najdou pomoc při řešení svých záležitostí, kvalitní servis a že jim tyto služby poskytnou vstřícní zaměstnanci,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Návštěvníkům ukázal svou pracovnu, společně s náměstky a ředitelem úřadu debatovali o problémech, které je trápí, odpovídali na otázky. Lidé se třeba zajímali o to, kdy konečně budeme jezdit po Prodloužené Rudné v Ostravě, ptali se na možnosti spolupráce s Polskem při zlepšování životního prostředí, na veřejnou autobusovou dopravu, kotlíkové dotace, na kritéria rozdělování krajských dotací, čistou dopravu, sociální programy a výstavbu domovů pro seniory, prevenci kriminality. Hejtman Ivo Vondrák převzal od starosty Krajského sdružení hasičů Moravskoslezského kraje Lea Kuběny medaili. U příležitosti 100. výročí vzniku Československa ji vydalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a uděluje ji významným partnerům a podporovatelům.

„Potěšil mě tak velký zájem občanů o krajský úřad. I přístup zaměstnanců, kteří s nadšením program připravili a návštěvníkům ukázali, že je práce baví. A že jsou připraveni veřejnosti poskytovat profesionální služby. Doufám, že se všichni také dobře pobavili a strávili u nás pěkný sváteční den,“ řekl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout