prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.01.2018 19:45:00

Zásadní byl vznik inovačního centra, výsledky už jsou vidět

Zásadní byl vznik inovačního centra, výsledky už jsou vidět

Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje, prof. Ing. Iva Vondráka, CSc. vyhlásila vítěze a držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 Moravskoslezského kraje.

 Stali se jimi Bohumír Blachut a Erich Stavař, majitelé rodinné firmy ISOTRA a.s., která patří mezi přední výrobce stínicí techniky v České republice i ve světě.

„Jsou to úžasné pocity. Jen mě mrzí, že zde se mnou nemůže být můj kolega a spolumajitel Bob Blachut, se kterým společně Isotru budujeme již více než 25 let. Jsme hrdí, že i díky naší práci jsme dnes počtem vyrobených žaluzií na počet obyvatel České republiky největší na světě. Naším cílem je mít technologicky nejmodernější výrobu venkovních žaluzií a díky našim zaměstnancům, partnerům a rodinám se nám to určitě brzy podaří,“ sdělil své první dojmy vítěz Erich Stavař ze společnosti ISOTRA a.s. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2017 Moravskoslezského kraje.

„V Moravskoslezském kraji vyhlašujeme regionální vítěze nepřetržitě od roku 2005. Velmi mě těší, že letos porota vybrala majitele rodinné firmy, kteří patří k technologickým lídrům v oblasti žaluzií a rolet v tuzemsku i v zahraničí. Věřím, že jejich výrobky máme mnozí z nás doma či v kancelářích. Pan Blachut a Stavař jsou švagři a takovouto vítěznou dvojici jsme v historii soutěže ještě neměli. Držím jim palce i na celostátní úrovni. Svým příběhem by na světovém finále v Monte Carlu jednoznačně zaujali i světovou porotu,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Tato soutěž je skvělou příležitostí dát veřejnosti vědět, že je v našem regionu dost kreativních úspěšných podnikatelů, kteří umějí dát lidem práci. Moravskoslezský kraj dlouhodobě podporuje rozvoj podnikání. Naší prioritou je přispívat finančními prostředky na rozvoj výzkumných a vývojových aktivit v technických, přírodních, lékařských a společenských vědách a podporovat spolupráci podniků a škol v Moravskoslezském kraji. Za zásadní považuji vznik Moravskoslezského inovačního centra v loňském roce, už jsou vidět první pozitivní výsledky tohoto rozhodnutí. Pomůže přivést do regionu více rostoucích a exportujících firem, investic do inovací, průmyslového výzkumu a vývoje a zajistí intenzivnější propojení podnikatelského prostředí s akademickou sférou. Začínajícím podnikatelům i fungujícím firmám v regionu poskytne účinnější podporu,” uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 27. února 2018 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha a Moravskoslezský kraj, následují Zlínský a Jihomoravský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 13. - 17. června 2018 v Monte Carlu.

Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2017 je BMW Group Česká republika. Partnery soutěže jsou společnosti Raiffeisenbank a Swiss Life Select. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a zpravodajský portál Info.cz. Soutěž podporují agentura CzechInvest a organizace Ashoka. Image partnerem projektu je společnost Marco Mirelli. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama