prof. MUDr. Julius Špičák, CSc.

  • ANO 2011
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,01. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

07.06.2018 13:03:18 - Ema Zenková

Maturita

Proč je podle vás nutná u všech škol? K čemu třeba studenti humanitních oborů potřebují matiku? Pro ně je lepší znát třeba cizí jazyk. A nemyslíte, že by mnohem prospěšnější bylo matematiku žáky skutečně naučit a pak třeba zavést takovou zkoušku? Je evidentní, že dost žáků má s matikou problém. Co když to není jen v nich, ale i třeba ve výuce? A není jádro pudla už na základních školách, které se v úrovni vzdělávání dost liší a nikdo to moc neřeší? A dohánět to na střední škole může být dosti obtížné ne-li nemožné.
Druhá část dotazu se týká vaší poslední odpovědi. Kdo teda přišel na to, že má ministr pravdu? On sám? O co se opírá se svým tvrzením, že čas růže přináší je ustálené spojení? Co když chyboval on?

Odpověď

14.06.2018 10:22:20 - prof. MUDr. Julius Špičák, CSc.
Dobrý den,

na význam maturity nemám jednoznačný názor, podobně na význam výuky matematiky vč. zkoušky. Patrně bych se přiklonil k názoru, že maturita v uměleckých oborech není nutná. Obecně aktuální názory na výuku na školách obecně vedou k určitému zpohodlnění - ala učím se jen to co mě baví. To nezbytně musí vést k důsledku dělám jen to co mě baví. S tímto obecným konceptem nesouhlasím.

Váš

Prof. MUDr. J. Špičák, CSc