prof. MUDr. Vlastimil Válek , CSc., MBA, EBIR

  • TOP 09
  • místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.02.2024 19:25:00

Dostupnost zdravotnictví? V unijním srovnání patříme k těm nejlepším

Dostupnost zdravotnictví? V unijním srovnání patříme k těm nejlepším

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti zdravotních služeb.

 My Češi můžeme být hrdí na mnoho věcí a dostupnost našeho zdravotnictví je jednou z nich. V unijním srovnání patří dokonce k těm nejlepším. To je výtečná zpráva. Ano, jistě můžeme zabrat, co se nedostupnosti v některých regionech týče, to nepopírám, ale i na tom pracujeme!

Ať už jde o posílení péče například v podobě komplexního onkologického centra v Karlovarském kraji nebo třeba možností přeshraniční péče, kdy by pacienti mohli například německou nebo rakouskou nemocnici v rámci svého zdravotního pojištění využít hrazenou péči právě v těchto zařízeních. Tohle by byla skutečně revoluční a prospěšná změna.

Dalším krokem je postupné navyšování počtu studentů lékařských fakult. To se již děje, ale děje se tak postupně kvůli délce studia na lékařské fakultě a následně předatestační přípravě. A tak jako já v tomto částečně sklízím plody některých svých předchůdců, tak moji nástupci budou sklízet plody práce mé. Tak to ve zdravotnictví je a je to tak správně.

Chci tento příspěvek zakončit pozitivně. Jsem hrdý na kvalitu tuzemské zdravotní péče, na všechny lékaře, sestry a všechny ostatní zdravotnické i nezdravotnické pracovníky ve zdravotnictví. Děkuji vám za vaši práci a je mi ctí být vaším kolegou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama