prof. MUDr. Vlastimil Válek , CSc., MBA, EBIR

  • TOP 09
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29. 11. 2020 20:19:00

Jak by mohlo být vymáháno nepovinné očkování?

Jak by mohlo být vymáháno nepovinné očkování?

Komentář na facebookovoém profilu k 'zaručeným' zprávám o povinném očkování proti koronaviru

 A máme tu další HOAX! Poslanecké maily teď praskají pod náporem zpráv o jakémsi záhadném zákoně o povinném očkování proti COVID-19.

Naprosto nechápu, kde se vzala nesmyslná informace, že je ve sněmovně nějaký zákon, kterým by se mělo schválit povinné očkování proti koronaviru. Ve sněmovně se nic takového neprojednává. Povinné očkování obecně, což snad každý ví, je v Česku pouze u dětí. Navíc se zdá, že pro ČR bude vakcíny proti COVID-19 nedostatek a nebude jí dost ani pro ty, co se budou chtít nechat očkovat.

Zcela nesmyslná je pak věta: "Podstoupení očkování nesmí být v žádném případě vymáháno ani nesmí být očkováním podmíněn výkon základních lidských práv a svobod."

Jak by asi mohlo být vymáháno nepovinné očkování? V loňském roce byla poměrně velká spalničková epidemie a řada zdravotnických zařízení (tedy zaměstnavatelů) chtěla, aby se jejich zaměstnanci - zdravotníci nechali očkovat. To se samozřejmě může stát v případě jakékoliv jiné infekce a očkování. Taky bych např. nechtěl, aby třeba v mém zahradnictví pracovali zaměstnanci, kteří nejsou očkovaní proti tetanu.

Formulace "nesmí být očkováním podmíněn výkon základních lidských práv a svobod" je pro mě též zcela nepochopitelná a moc rád bych se seznámil s člověkem, který tuto nesmyslnou formulaci vymyslel. Žádný výkon základních lidských práv a svobod neexistuje. Lidská práva a svobody jsou součástí Ústavy a Listiny a buď se dodržují nebo nedodržují. Vlády je mohou omezovat. Jak by mohlo souviset očkování s lidskými právy a svobodami, to mně fakt hlava nebere.

Nicméně já budu trvat na tom, aby očkování proti COVIDu bylo dobrovolné a hrazené. Sám se naočkovat nechám, doufám, že co nejdříve. Nebudu muset chodit na testy, nebudou mě trasovat, nebude mně hrozit karanténa a především nebudu riskovat, že se nakazím. Ze stejných důvodů se nechávám očkovat také proti chřipce.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama