prof. MUDr. Vlastimil Válek , CSc., MBA, EBIR

  • TOP 09
  • místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.10.2022 12:24:00

Putin porcuje Ukrajinu stejně jako kdysi Hitler porcoval Československo

Putin porcuje Ukrajinu stejně jako kdysi Hitler porcoval Československo

Komentář na facebookovém profilu k anexi ukrajinských oblastí Ruskem.

 Vladimir Putin porcuje Ukrajinu stejně jako kdysi Adolf Hitler porcoval Československo. A historie má tendenci se v tomto opakovat. Akorát tentokrát jsou v hlavní roli místo nacistů Putin, jeho poskoci a páté kolony, které papouškují kremelskou propagandu. Nejprve to byly dvě pseudorepubliky na východě Ukrajiny, následně Krym a nyní si dělá nárok na další okupovaná území, která obsadil po invazi ze 24. února. Ano, můžeme být pyšní, že díky masivním dodávkám obranného materiálu Rusko nepohltilo celou Ukrajinu, ale nesmíme přistoupit na tuto salámovou metodu, protože její výsledek by byl stejný. Stojíme za Ukrajinou, jejíž nedělitelnou součástí jsou Krym i Chersonská, Záporožská, Doněcká a Luhanská oblast!

V naší společnosti převládá odmítavý postoj vůči ruské agresi. Projevuje se nebývalou solidaritou, finanční podporou i stavem veřejné debaty. Na to jsem obzvlášť pyšný. Ukazuje to, že naše demokracie dospěla.

Stále věřím, že ruští politici a generálové zodpovědní za invazi a napáchané válečné zločiny budou jednou hnáni před mezinárodní soudní tribunál. A když ne, věřím, že je nějaká forma spravedlnosti dostihne. Ne nadarmo se říká, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Co se našich rezidentních obhájců Kremlu týče, od nich pokoru a omluvu nečekám. Bohatě mi postačí, když zmizí v historii jako bezvýznamné figurky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama