prof. PhDr. Jan Keller, CSc.

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

27.08.2014 15:29:35 - vršková

K vaší odpovědi

Dobrý den, na úvod bych chtěla poděkovat za reakci. Mohu vás také ujistit, že se nevyžívám v urážení, ale vadí, že před volbami toho politici tolik naslibují a pak skutek utek. Navíc vy tady děláte reklamu Právu, komunisti mají zase Haló noviny, Babiš Lidovky apod. Chcete mi tím říc, že pokud chci být objektivně informována, mám dávat stovky korun za noviny? Můj plat je necelých 12.500Kč. Kde na to mám brát? O vaši dovolené jsem nevěděla, i když mě překvapilo, že si ji berete hned po nástupu do funkce. Nedokážu si představit, že bych si zaměstnanci mohli dovolit vzít dovolenou ve zkušební době. Ale je pravda, že každá bere své povolání s jinou zodpovědností, v tom se politici od obyčejných lidí neliší. S pozdravem. Vršková

Odpověď

27.08.2014 19:02:35 - prof. PhDr. Jan Keller, CSc.
 Vážená paní Vršková, já skutečně nevím, jestli myslíte své dotazy vážně. Vezměme to po řadě.
1)      Můžete mi poradit, jak jsem měl plnit předvolební sliby v pěti úvodních týdnech činnosti EP, kdy se řešily pouze organizační záležitosti? Slíbil jsem voličům, že se budu angažovat při ochraně sociálního státu. A dostal jsem se do sociálního výboru. Slíbil jsem voličům, že budu bojovat proti neoliberálním reformám a dostal jsem se do hospodářského výboru.  Místo, abyste mne za to pochválila, tvrdíte, že své sliby neplním.
2)      Nevím, co má znamenat Vaše poznámka, že dělám reklamu Právu. Píši do tohoto deníku už 18 let a v průběhu kampaně mně moji voliči říkali, že si přejí, abych tam psal i nadále, abych v Bruselu nezmizel tak jako ostatní. Také toto přání s radostí plním, aniž bych Vás nutil přihlásit se k odběru Práva.
3)      No a nakonec jste ještě s pokusem o drobnou ironii poznamenala, že to, že jsem si vybral dovolenou pár týdnů po nástupu do funkce svědčí o tom, s jakou zodpovědností ke své práci přistupuji. Dovolte, abych Vám bez jakékoliv ironie vysvětlil, že poslanci si musejí brát dovolenou v době parlamentních prázdnin, když parlament nezasedá. Necítila byste se hloupě, pokud byste učitelům vytýkala, že jezdí na dovolenou o letních prázdninách, místo toho, aby si ji vybrali až někdy uprostřed školního roku? Mám na Vás jen jeden jediný dotaz: Proč se necítíte ani trochu hloupě, když mi vyčítáte v podstatě totéž?