prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

  • BPP
  • Hradec Králové
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,58. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.01.2020 12:16:00

Hradec chystá nové kamery i asistenty prevence kriminality

Hradec chystá nové kamery i asistenty prevence kriminality

Hradec Králové patří dlouhodobě mezi města s nejnižší úrovní kriminality v republice. Aby se bezpečnost ve městě mohla i nadále zvyšovat, je potřeba také zajistit preventivní činnost.

K tomu by v letošním roce mělo pomoci rozšíření kamerového systému ve městě i pokračování v projektu Asistent prevence kriminality. Rada města dnes na tyto projekty schválila žádost o dotaci ministerstva vnitra. Město se na obou projektech bude podílet částkou 520 tisíc korun.

„Chceme zvýšit bezpečnost ve městě rozšířením kamerového systému o tři kamery na Baťkově náměstí a lokalitě Centrál, kde dlouhodobě dochází k poškozování soukromého i městského majetku nepřizpůsobivými občany. Lokalita je také pravidelně využívána fotbalovými a hokejovými fanoušky, kteří míří z autobusového terminálu nebo vlakového nádraží směrem na stadiony. Při jejich přesunech dochází v některých případech k narušování veřejného pořádku a poškozování majetku. Rádi bychom rovněž měli možnost dohlédnout na bezpečnost lidí u podchodu a na frekventovaných zastávkách městské hromadné dopravy, které se v místě nacházejí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Pokud komise ministerstva náš požadavek schválí, pořízení a instalace tří kamer včetně přenosových tras bude vycházet na částku zhruba milion korun, z nichž bude 45 % financovat město částkou 450 tisíc korun a na zbytek bude požadována dotace ze státního rozpočtu. Pořízení nových kamer bude pak realizováno ještě v tomto roce.

Ke zvýšení bezpečnosti ve městě pomáhá také projekt Asistent prevence kriminality (APK). „Projekt v Hradci funguje již šestým rokem. Jedná se o další možnost, jak ovlivnit nepřizpůsobivé občany a romskou komunitu v jejich chování na veřejném prostranství, a to v lokalitách považovaných za sociálně problémové. Úspěšnost naplnění projektu je přímo závislá na kvalitě a vlivu vybraných asistentů. Během jejich optimálního působení může docházet k menšímu výskytu protiprávního jednání zejména v problémových lokalitách. “ vysvětluje Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové. Město na tento projekt, v rámci kterého je v plánu navýšit počet asistentů o dva nové členy, přispěje částkou 70 tisíc korun, kdy z celkových nákladů 570 tisíc korun bude zbytek požadován v rámci dotace ze státního rozpočtu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout