prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

  • BPP
  • Hradec Králové
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.10.2020 14:32:00

Hradec je na druhou vlnu pandemie připravený

Hradec je na druhou vlnu pandemie připravený

Od pondělí platí v České republice opět nouzový stav, proto se včera sešel krizový štáb ORP Hradec Králové, kde došlo ke zhodnocení současné situace a představení možných scénářů v návaznosti na vývoj nemoci COVID-19.

Již během prázdnin primátor města vyzval městské společnosti, aby se připravily na případnou druhou vlnu epidemie, ty tak mají nyní dostatek ochranných prostředků. V případě potřeby je i město připraveno distribuovat ochranné pomůcky a prostředky městským organizacím. Do hradeckých škol budou pedagogům také v nejbližší době dodány respirátory. V souvislosti s pandemií došlo k uzavření mateřské školy Albertova, ostatní hradecké školy zůstávají v provozu.

„Na dnešním zasedání krizového štábu jsme hovořili zejména o způsobu realizace vyhlášených krizových opatřeních. Jednali jsme také o stavu zásob ochranných prostředků a je dobře, že po schůzce s představiteli městských organizací v polovině prázdnin jsme se začali připravovat na případnou druhou vlnu koronaviru a včas se předzásobili,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Městské organizace jsou v tuto chvíli připravené a mají dostatek ochranných pomůcek. „Desinfekční prostředky jsme ve velkém neobjednávali z důvodu expirační lhůty. Vedoucí odboru krizového řízení a další určení pracovníci pravidelně sledují situaci na trhu a dostupnost ochranných prostředků a v tuto chvíli skutečně není problém město i případně jeho zřizované organizace vybavit,“ doplňuje primátor. Kromě běžných ochranných prostředků bude město také do hradeckých škol distribuovat respirátory. „Ve spolupráci s krajem řešíme jejich příjem a uskladnění. V tuto chvíli zatím nevíme, o jaké počty se jedná, ale rádi bychom jejich distribuci zajistili v co nejbližší době,“ dodává primátor.

V souvislosti s koronavirem je také od pondělí uzavřena jedna mateřská škola v Hradci Králové. „Uzavřena je mateřská škola Albertova, a to z důvodu výskytu onemocnění covid-19 u nepedagogického personálu. I přes tento stav je zatím školství v Hradci Králové poměrně odolné, fungují nám všechny městem zřizované základní školy a až na zmíněnou výjimku fungují i všechny mateřské školy,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama