prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

  • BPP
  • Hradec Králové
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.07.2020 10:01:00

Město již má finance na projekt Pajkrovy flošny

Město již má finance na projekt Pajkrovy flošny

Rekonstrukce Pajkrovy flošny v Hradci Králové dostává první obrysy. V objektu, který byl v druhé polovině 18. století postavený jako součást hradecké pevnosti a jehož vlastníkem je město, by mělo vzniknout krajské networkingové studentské centrum.

Městu se podařilo získat třímilionovou dotaci na projektovou dokumentaci, o dotaci bude radnice žádat i na financování samotné rekonstrukce, jejíž celkové náklady se odhadují na 71 milionů korun bez DPH. Provozovatelem objektu by v budoucnu měla být hradecká Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy.

„Farmaceutická fakulta má zpracovanou studii, na kterou budou navazovat projektové dokumentace vyšších stupňů. Partnery projektu jsou současně Královéhradecký kraj a Univerzita Karlova, se kterými nyní budeme společně specifikovat konkrétní zadání na projekt, který umožní budoucí provoz a aktivity centra. Teprve poté bude možné soutěžit projektanty,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Investorem celé rekonstrukce bude město, které zajistí všechny stupně projektové dokumentace, stavební povolení a vysoutěží dodavatele stavby. „Předpokládáme, že rekonstruovaný objekt zůstane v majetku města a bude pronajatý farmaceutické fakultě, která jej bude provozovat. Tedy podobný model jako v případě budovy Muzea východních Čech, která patří městu, ale sídlí zde a provozuje ji krajská organizace,“ vysvětluje primátor.

Objekt Pajkrovy flošny, který je veden jako kulturní památka, je umístěný mezi botanickou zahradou a stadionem hasičů v jižní části centra města Hradce Králové. „Rekonstrukci tohoto historického objektu, jejíž náklady se odhadují na více než sedmdesát milionů korun bez DPH, chceme částečně financovat z dotací a úvěru. Na projekt se nám již podařilo získat tři miliony korun z dotačního fondu Královéhradeckého kraje. Projektový záměr pak byl zaslán k registraci v rámci nového období ITI hradecko-pardubické aglomerace jako strategický projekt v oblasti inovační infrastruktura. Nové studentské centrum by mělo přispět k rozvoji vědeckovýzkumného a inovačního prostředí v Královéhradeckém kraji, které má zde velký potenciál. Dohoda o podmínkách pro financování provozu bude na pořadu dne po zpracování projektové dokumentace,“ doplňuje Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky a dotací.Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama