prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

  • BPP
  • Hradec Králové
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.08.2020 9:15:00

Město podpoří hradecké sportovce miliony korun

Město podpoří hradecké sportovce miliony korun

Hradec Králové patří mezi sportovní města, vedle oblíbeného hokeje nebo fotbalu radnice pravidelně podporuje také další sporty.

Rada města včera odsouhlasila poskytnutí dotace ve výši 15,5 milionů korun na basketbal, tenis, cyklistiku, atletiku, vodní polo, stolní tenis, squash a další. Finanční podpory ve výši až 960 tisíc korun by se také měly dočkat hradečtí sportovní reprezentanti České republiky. Převážnou většinu dotací bude na konci srpna schvalovat zastupitelstvo.

„Hradec Králové je aktivní a sportovní město a my se snažíme tento trend nejen podporovat, ale posouvat ještě na další úrovně. Pravidelně oceňujeme nejlepší hradecké sportovce a sportovní oddíly a například pro běžce, cyklisty a bruslaře se snažíme neustále rozšiřovat síť vhodných stezek. Vedle hokeje a fotbalu chceme podpořit ještě další kluby a sportovce, které město skvěle reprezentují a vedou ostatní k aktivnímu životu,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Rada města dnes schválila část dotací pro sportovní kluby a jednotlivce do výše 50 tisíc korun. Dotace s vyššími částkami pak doporučila schválit zastupitelům. „Chceme podpořit tradičně například basketbal, tenis, atletiku či vodní pólo, volejbal nebo pozemní hokej. Největší dotace z celkové částky jsou navrženy pro ženský i mužský basketbal, kde jak v dospělé, tak v juniorské kategorii hrají naše týmy nejvyšší soutěže,“ pokračuje primátor. Celkem by na vrcholový a výkonnostní sport v kategoriích dospělých a juniorů měly přijít dotace ve výši 15,5 milionů korun.

Zároveň s tím jednala rada také o finanční podpoře hradeckých sportovců – reprezentantů České republiky. „Výkony některých sportovců jsou skutečně obdivuhodné, rozhodně si zaslouží naši podporu. Zatím jsme v radě mohli schválit pouze dotaci ve výši 35 tisíc korun pro Sportovně střelecký klub Třebeš. Další dotace pro úspěšné orientační běžce, atlety, karatisty, judisty, stolní tenisty a další budeme ještě projednávat v zastupitelstvu,“ doplnil primátor. Na podporu individuálních reprezentantů z Fondu na podporu veřejně prospěšných projektů by mohlo být poskytnuto až 960 tisíc korun.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama