prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

  • BPP
  • Hradec Králové
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.10.2020 16:47:00

Město prodlužuje lhůtu pro první kolo tendru na multifunkční fotbalový stadion

Město prodlužuje lhůtu pro první kolo tendru na multifunkční fotbalový stadion

Během prvního kola zadávacího řízení na zhotovitele multifunkčního fotbalového stadionu, jehož lhůta měla skončit 5. října, obdrželo v minulém týdnu město Hradec Králové.

To v tendru zastupuje administrátor společnost PMA tender, více žádosti o vysvětlení zadávacích podmínek.

 Na základě vyhodnocení těchto požadavků se město rozhodlo zmírnit jednu podmínku na kvalifikaci členů realizačního týmu dodavatelské firmy. Původně město v zadávací dokumentaci požadovalo zkušenost se zakázkami realizovanými podle smluvních podmínek FIDIC Yellow Book u manažera projektu, hlavního stavbyvedoucího a hlavní projektanta. Tuto podmínku již nyní potenciální uchazeči nejsou povinni prokázat, bude jim však nespornou výhodou v rámci hodnocení nabídek. Z důvodu této změny byla v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek prodloužena lhůta pro první kolo tendru, kdy uchazeči podávají žádosti o účast do zadávacího řízení. Nová lhůta je nyní 29. října.

„Jsme přesvědčeni, že původní podmínky byly stanoveny dobře, připomínky k požadavku na referenci s FIDIC Yellow Book zaslal jediný uchazeč. Nicméně po konzultaci se správcem stavby a administrátorem tendru jsme se rozhodli od této podmínky upustit a rozšířit tak okruh potenciálních uchazečů při zachování jejich odbornosti. Na ostatní žádosti o vysvětlení průběžně v součinnosti s administrátorem a správcem stavby reagujeme formou vysvětlení. K dalším případným úpravám, které by více rozvolňovaly schválené zadávací podmínky, nevidíme relevantní důvod. Posun termínu z důvodu dodatečných informací, vysvětlení či jiných změn je u takto velkých tendrů poměrně běžný. I přes toto prodloužení lhůty na podávání přihlášek do veřejné soutěže na zhotovitele nového multifunkčního fotbalového stadionu je stále reálný předpoklad výběr zhotovitele a uzavření smlouvy na jaře roku 2021,“ říká k věci primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama