prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

  • BPP
  • Hradec Králové
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

7. 8. 2020 19:58:00

Záchrana haly TJ Slavia pokračuje, město investuje do její střechy

Záchrana haly TJ Slavia pokračuje, město investuje do její střechy

V loňském roce radnice přispěla částkou 11 milionů korun na novou palubovku v hale TJ Slavia. Rozsáhlé rekonstrukce ale vyžaduje celá budova, zejména její střecha.

Město se nyní chystá investovat 482 tisíc korun bez DPH do provedení diagnostiky a posouzení střešní konstrukce, aby mohlo co nejdříve dojít k její samotné opravě. Ještě předtím by však radnice chtěla projednat s vedením oddílu převzetí objektu do svého majetku.

„Technický stav odpovídá stáří budovy, která je neustále v provozu od počátku devadesátých let, v současnosti je nutná rekonstrukce především její střechy. Chceme, aby k těmto opravám došlo co nejdříve a hradecká veřejnost měla kde sportovat. Výjimkou ze směrnice zastupitelstva jsme zadali společnosti PEEM posouzení únosnosti konstrukcí haly TJ Slavia, abychom mohli získat informace o skutečném stavu střechy. V koalici jsme se shodli na tom, že dlouhodobě nemůžeme investovat do cizího majetku, proto je ideální variantou převedení budovy TJ Slavia do majetku města, jelikož oddíl TJ Slavia bohužel nemá možnost opravy haly financovat,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Společnost PEEM provede analýzu stavu střechy za 482 tisíc korun, hotová by měla být na podzim. „V případě, že se podaří uvolnit finanční prostředky na opravu a bude možné ji ještě podpořit získáním dotace, chtěli bychom začít s pracemi ještě v tomto roce,“ dodává primátor.

Opravu střechy haly TJ Slavia řeší město již delší dobu. „Nemůžeme si dovolit zbytečnou časovou prodlevu. Bude nutné udělat diagnostiku vazníků i dalších konstrukčních prvků haly. Ještě před kompletní rekonstrukcí střechy bude také nutné nechat upravit projektovou dokumentaci,“ říká náměstkyně primátora pro oblast správy městského majetku Věra Pourová. Nabytí budovy do majetku města je zatím předjednáno. „Všude panuje shoda, je třeba jen ladit detaily, tedy jaká forma převodu je nejlepší, čerpání možných dotací a podobně,“ doplnila Pourová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama