Autodrom Most: Přehlídka veteránů orámuje závodní víkend The Most Historic Grand Prix

13.06.2018 15:57

Výstava více než 120 veteránů na diváckém svahu a jejich spanilá jízda po velkém závodním okruhu je stěžejním lákadlem doprovodného programu závodního víkendu The Most Historic Grand Prix, který přivítá ve dnech 23. a 24. června mostecký autodrom. „Pod heslem Společné motoristické století si zároveň připomeneme sté výročí založení Československé republiky. Fanoušci motoristického sportu a automobilismu vůbec se tak mohou těšit na jedinečnou podívanou a skvělé zážitky ve slavnostní atmosféře,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Autodrom Most: Přehlídka veteránů orámuje závodní víkend The Most Historic Grand Prix
Foto: Autodrom Most
Popisek: Sraz veteránů
reklama

Významné jubileum oslaví v rámci srazu také klub Porsche, a to výstavou sportovních modelů věhlasné německé značky. Právě v červnu před 70 lety automobilka představila veřejnosti svůj premiérový sportovní model. Bylo jím Porsche 356, předchůdce světoznámé 911.

O sraz majitelů historických vozů a motocyklů je velký zájem. „Zatím se nám přihlásilo 124 vlastníků veteránů, další přibývají každý den. Účastníci srazu mají vstup a vjezd na závodní víkend zdarma, mohou se přihlásit do soutěže o nejhezčí veterán srazu. Získají také samolepku a dárkovou tašku. Vzhledem k omezené kapacitě je však nutné, aby se přihlásili předem. Těm, kdo se připojí ke srazu až na místě v sobotu nebo v neděli, už nemůžeme dárek garantovat,“ upozornila eventová manažerka autodromu Michaela Rosenkranzová.