ČOI: Na poutích na Vysočině a jihu Čech obchodníci prodávali hlavně padělky

14.06.2018 18:15

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla mimořádnou kontrolní akci na poutích. Z deseti kontrolovaných subjektů nedodrželi zákon všichni prodejci. Nejčastějším porušením byla nabídka a prodej padělaného zboží. Inspektoři zajistili 375 kusů padělků v hodnotě originálů 205 657 Kč.

ČOI: Na poutích na Vysočině a jihu Čech obchodníci prodávali hlavně padělky
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla ve dnech pracovního volna mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na plnění povinností prodávajících na poutích. Akce se uskutečnila ve Žďáru nad Sázavou a Chýnově, kde inspektoři provedli 10 kontrol. Ve všech deseti případech bylo zjištěno porušení zákona o ochraně spotřebitele a v jednom případě porušení zákona o technických požadavcích na výrobky.

Nejčastějším porušením byla nabídka a prodej padělaného zboží, kdy při pěti kontrolách bylo zajištěno celkem 375 kusů padělků v hodnotě originálů 205 657 Kč. Konkrétně se jednalo o hračky označené ochrannými známkami Pokémon, Sponge Bob, Minions, LEGO, ANGRY BIRDS a DISNEY FROZEN. Dále to byly trička a mikiny označené ochrannými známkami Minecraft, Monster Energy, Gas monkey Garage, Jack Daniel´s Old No 7 BRAND a Pokémon. V jednom případě bylo zjištěno porušení zákona o technických požadavcích na výrobky. Konkrétně se jednalo o hračky, kdy byl vydán zákaz distribuce dvou druhů hraček v celkové hodnotě 8 860 Kč. Ve dvou případech bylo kontrolou prokázáno porušení informačních povinností u výrobků. I zde byl vydán zákaz prodeje celkem 26 kusů výrobků v ceně 6 145 Kč do doby zjednání nápravy. Dále bylo ve dvou případech zjištěno, že prodávající nevydal na žádost spotřebitele doklad o zakoupení výrobků. V jednom případě prodávající řádně neinformoval o ceně výrobku a v jednom případě neměl úředně ověřené váhy.

České obchodní inspekce na místě uložila čtyři pokuty v celkové výši 6 000 Kč. Další porušení budou řešena ve správním řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V bezlepkových těstovinách je lepek

16:05 dTest: V bezlepkových těstovinách je lepek

Lidem s celiakií nebo alergií na lepek způsobuje konzumace potravin z běžné mouky zdravotní potíže. …