Pardubický kraj: Záměry investora ve Vitce Brněnec mají podporu okolních obcí

20. 7. 2019 7:34

Hejtman Martin Netolický navštívil jižní cíp Pardubického kraje. V Brněnci jednal se starostou Blahoslavem Kašparem o rozvoji vodovodní a kanalizační sítě v obci, která leží na hlavním železničním koridoru na Brno, ale také na frekventované silnici I/43, ale především situaci okolo záměrů na rozvoj areálu bývalé Vitky. Celá lokalita ožívá díky rodině Löw-Beer, která továrnu v předválečném období vlastnila.

Pardubický kraj: Záměry investora ve Vitce Brněnec mají podporu okolních obcí
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

„Pro nás je velmi důležité, aby se podařilo odstranit brownfield v centru obce a najít využití pro celý velmi rozsáhlý areál. Vzhledem k tomu, že jsem měl možnost seznámit se s aktuálním záměrem rodiny Löw-Beer, věřím, že se podaří nejprve zajistit celý areál a následně jen upravit tak, aby se mohl stát turistickým lákadlem s celosvětovým významem,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který začátkem června jednal se zástupci rodiny a nadačního fondu. „Jsem přesvědčený, že celý záměr musí být komunikovaný s občany, ale také starosty širšího okolí. Je jednoznačně pozitivní, že mikroregion má velký zájem na tom, aby byl areál využit a fungoval ve prospěch všech,“ řekl hejtman Netolický.

Ten se starostou Kašparem hovořil také o aktuální dopravní situaci vzhledem k přetíženosti silnice I/43 směrem na Brno. „Na silnicích první třídy není obecně možné zakázat vjezd kamionů, jelikož ty slouží právě k tranzitu. Po dokončení dálnice D35 až do Mohelnice lze očekávat přirozený úbytek, avšak to je ve všech úsecích ještě hodně daleko,“ uvedl hejtman Netolický, který zmínil investiční aktivity kraje do silnic II. a III. tříd v celé lokalitě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Vyřazená kancelářská technika bude sloužit neziskovým organizacím a školám

7:34 ČEZ: Vyřazená kancelářská technika bude sloužit neziskovým organizacím a školám

Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc - Klokánek v Teplicích či Litoměřicích, ale i nízkoprah…