Světoznámý tenorista José Cura nadchl ostravské publikum na jediném koncertu v ČR

21. 3. 2014 12:40

Světoznámý argentinský tenorista José Cura zavítal do Ostravy, aby vystoupil na jediném letošním koncertu v České republice. Přechodným domovem se mu po dobu jeho návštěvy stal Clarion Congress Hotel Ostrava.

Světoznámý tenorista José Cura nadchl ostravské publikum na jediném koncertu v ČR
Foto: red
Popisek: CPI Hotels

Operního pěvce přivítalo v ostravské ČEZ Aréně na tři tisíce fanoušků, hostem jeho dvouapůlhodinového vystoupení byla talentovaná sopranistka Linda Ballová z Bratislavy, kterou si Cura pro svůj koncert osobně vybral.  Doprovodil jej pětasedmdesátičlenný orchestr opery Jihočeského divadla z Českých Budějovic pod vedením věhlasného argentinského dirigenta Maria De Rose. Charizmatický tenor si získal publikum nejen svým zpěvem, ale také šarmem a bezprostředním vystupováním, závěrečné árii Nessum Dorma tleskali diváci ve stoje. Pěvec je známý svým energickým projevem na jevišti, při kterém stíhá kromě zpěvu i dirigovat orchestr, ostravskému publiku předvedl svou hru na kytaru. Ubytování slavnému pěvci a jeho týmu zajištoval po celé 2 dny Clarion Congress Hotel Ostrava, který se nachází několik desítek metrů od ČEZ Arény, kde se koncert uskutečnil. „Návštěva Josého Cury potěšila všechny fanoušky vážné hudby, byl velmi milým hostem, jakékoliv hvězdné manýry mu byly cizí.“, uvedl Radim Beneš, ředitel hotelu. Hotel již v minulosti hostil řadu známých osobností kulturního i sportovního světa, například legendárního zpěváka skupiny Smokie Chrise Normana, české slavíky Lucii Bílou a Karla Gotta nebo olympijského šampiona ve sprintu Usaina Bolta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČHMÚ: Půdní sucho se zmírňuje. Stav podzemních vod je stále podnormální

22:30 ČHMÚ: Půdní sucho se zmírňuje. Stav podzemních vod je stále podnormální

Týden od 12. do 18. srpna 2019 byl v průměru celé ČR teplotně slabě podprůměrný a srážkově průměrný.…