ÚOHS povolil převzetí prodejců automobilů v Královéhradeckém kraji

25.03.2023 12:14 | Tisková zpráva

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím společnosti Global Repair Centres, s.r.o., získat výlučnou kontrolu nad společnostmi FRANCE CAR, s.r.o., Color Car, společnost s ručením omezeným (s.r.o.), a Hyundai Hradec s.r.o. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

ÚOHS povolil převzetí prodejců automobilů v Královéhradeckém kraji
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Společnost Global Repair Centres, s.r.o., je holdingová společnost náležející do podnikatelské skupiny VIENNA INSURANCE GROUP. Tato skupina působí například prostřednictvím společností Kooperativa pojišťovna, a.s., a Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. v oblastech poskytování služeb pojištění a zajištění. Doplňkově je v Jihomoravském kraji činná v oblastech prodeje nových osobních vozidel a motocyklů, prodeje ojetých osobních a lehkých užitkových vozidel a poskytování servisních služeb a prodeje náhradních dílů.

Nabývané společnosti působí v Královéhradeckém a Pardubickém kraji jako autorizovaní prodejci automobilů značek Renault, Dacia a Hyundai, dále v prodeji ojetých osobních a lehkých užitkových vozidel, poskytování servisních služeb a prodeji originálních i neoriginálních náhradních dílů a zprostředkování pojistných služeb souvisejících s prodejem automobilů.

Úřad posuzoval dopady spojení na hospodářskou soutěž v oblastech maloobchodního prodeje nových i ojetých automobilů, velkoobchodního i maloobchodního prodeje náhradních dílů do automobilů, poskytování servisních služeb a oprav automobilů, zprostředkování poskytování spotřebitelského úvěru na pořízení osobních vozidel a zprostředkování prodeje povinného ručení a havarijního pojištění. Ve všech uvedených oblastech Úřad konstatoval, že spojení nevzbuzuje obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže.  

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Během Dne za obnovu lesa lidé vysadili 29 tisíc stromků

19:15 Lesy ČR: Během Dne za obnovu lesa lidé vysadili 29 tisíc stromků

Rodinný, přátelský, pracovní a příjemně podzimní byl čtvrtý ročník Dne za obnovu lesa, který se v so…