Vojenské lesy a statky: Ministryně Černochová chce, aby Ralsko zůstalo Vojenským lesům

19.01.2022 9:15 | Tisková zpráva

Ministryně obrany Jana Černochová o víkendu navštívila Ralsko ve správě divize Vojenských lesů a statků. Podle ní by tato organizační jednotka, která měla v rámci vloni naplánované směny změny práva hospodaření přejít na Lesy ČR, měla zůstat v majetku VLS.

Vojenské lesy a statky: Ministryně Černochová chce, aby Ralsko zůstalo Vojenským lesům
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Ministryně si prohlédla oblast bývalého vojenského újezdu a debatovala o důvodech i dopadech pozastavené směny s pověřeným ředitelem VLS Ivo Dohnalem a ředitelem divize Mimoň Romanem Vohradským. 

Anketa

Podporujete plošné testování ve firmách?

13%
hlasovalo: 20678 lidí

„Divize Mimoň je jednou z mála ziskových divizí VLS. Zatímco jiné byly zasaženy kůrovcem a nyní na nich probíhá zalesňování, a proto se do nich musí investovat, Mimoň naopak přispívá. Proto mi nikdy nepřišlo logické, že by o ni měly VLS přijít,“ prohlásila Jana Černochová s tím, že ministerstvo obrany nyní bude jednat s Lesy ČR o dalším postupu. „Chtěla bych, aby Mimoň zůstala v majetku VLS, nejenom kvůli ziskovosti, ale i kvůli investicím do infrastruktury v uplynulých letech, výborně spravovanému majetku, výcviku armády a tomu, že se tam stále nachází munice, kterou je nutné likvidovat."

Mimoň je podle ředitele VLS Dohnala aktuálně jednou z mála ziskových divizí podniku a její hospodářské výsledky pomáhají s financováním obnovy lesů v dalších oblastí, které zasáhla kůrovcová kalamita. Přestože byl vojenský újezd na Českolipsku zrušen již před desítkami let a lokalita je dnes především oblíbenou turistickou oblastí, část Ralska armáda stále využívá, a nachází se zde také moderní areál na likvidaci munice ministerstva vnitra. Přírodní oblast navíc stále prochází pyrotechnickou očistou po odchodu vojsk, kterou zde provádí podniková pyrotechnická skupina VLS.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…