Martin Marek: ČT uvedla v hlavních zprávách nepravdivé informace o odvodech OSVČ

07.04.2012 17:20 | Zprávy

Po odborářském honu na OSVČ se připojuje i " nezávislá " Česká televize.

Martin Marek: ČT uvedla v hlavních zprávách nepravdivé informace o odvodech OSVČ
Foto: ct.cz
Popisek: Logo České televize

4.4.2012 ve hlavních zpravodajských novinách " Události " uvedla ČT zavádějící a nepravdivé informace o odvodech OSVČ. V uvedeném tématu se zabývali švarcsystémem. Na tom ještě nebylo nic problematického. Ale jako podpůrný argument rozdílu odvodů mezi zaměstnanci a OSVČ uvedli nepravdivé informace.

Zmiňují se, že švarcsystém se používá napříč profesemi. Od uklízeček, přes obsluhy lyžařských areálů po advokáty. Dále uvedli, že příčinou zaměstnávání metodou švarcsystému jsou rozdílné odvody na pojistném sociálním a zdravotním a na daních u OSVČ a zaměstnanců. Jako příklad uvedli, že OSVČ odvede ze 100.000,- Kč jen 15.000 ,- Kč, zatímco stát v druhém případě za zaměstance i s náklady zaměstnavatele dostane 65.000,- Kč. Nějak zapomněli uvést, zda se baví o měsíčním příjmu, nebo o ročním výdělku. Ovšem kalkulovat že jde o měsíční příjem by jen problematiku ještě více vyzmatkovali. Z logiky jde tedy o roční příjem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

A vy neklidní nejste?

Vy jste v průzkumech dvouciferného výsledku nedosáhli vůbec a po posledních volbách jste vyprázdnili i lavice ve sněmovně. Jak vidíte budoucnost komunistů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Mateřinka ve Vejprtech má nový plot

17:49 Nadace ČEZ: Mateřinka ve Vejprtech má nový plot

Nového oplocení se dočkala zahrada mateřské školy ve Vejprtech. Na realizaci přispěla městu Nadace Č…