Bytová družstva zaslala vládě řešení Šluknovska už před dvěma roky

16.09.2011 20:18

Představitelé bytových družstev na severu Čech kritizují stát, protože stále nepřijal jejich návrhy norem, které by měly pomoci se situací na Šluknovsku. Jde například o omezení počtu obyvatel jednoho bytu.

Bytová družstva zaslala vládě řešení Šluknovska už před dvěma roky
Vedení bytových družstev poslalo své návrhy na normy už před dvěma lety v dokumentu s názvem Mostecká výzva. Už tehdy se snažili prý řešit napětí mezi starousedlíky a Romy, což se v poslední době vyostřilo v několik konfliktů.

Mosteckou výzvu tehdy zaslali ministerstvu vnitra, práce a sociálních věcí a Michaelu Kocábovi, tehdejšímu ministrovi pro lidská práva, který nedávno přišel s vlastním receptem na Šluknovsko. Svoje náměty na normy nyní předložili i starostové severočeských obcí, podle vedení družstev jde ale v podstatě o to samé, co dříve zaslala ona.

Napsali jsme k tématu Romové

"S překvapením zjišťujeme, že starostové předkládají stejné náměty jako my, představitelé bytových družstev, před dvěma i více roky. To je důkaz o nekoordinovanosti postupu státu, přesněji o jeho nečinnosti," stěžuje si předseda Rady bytových družstev severočeské oblasti Karel Jedlička.

Kdyby podle rady stát plnil svoji funkci, takto daleko by konflikt nedospěl. Ředitel SBD Krušnohor Most a předseda hnutí Severočeši.cz František Ryba například uvedl, že družstva v Mostě a Litvínově při své práci v problémových lokalitách z jejich námětů vycházejí. Situace se prý díky tomu zlepšila.

Čtěte více:

 • Kocáb předal vládě petici o Šluknovsku. Musí být dobrá vůle, radí
 • Šéf mostecké policie: Z deseti Cikánů je devět šmejdů
 • Okamura: Odpor k Romům roste. Stává se z toho skutečné společenské riziko
 • Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
  Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

  autor: pan

  Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

  Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

  Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

  reklama
  Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

  Další články z rubriky

  „Dal jsi kněžský slib, Danieli, a ten jsi pošlapal!“, „Jirko, neobtěžuj tady lidi, kteří tě neznají!“ Beseda s Hermanem skončila velkým konfliktem

  15:07 „Dal jsi kněžský slib, Danieli, a ten jsi pošlapal!“, „Jirko, neobtěžuj tady lidi, kteří tě neznají!“ Beseda s Hermanem skončila velkým konfliktem

  REPORTÁŽ Muslimové jsou naši bratranci a plošné vyhnání Němců z poválečné republiky dalo prostor pro…