"Chci, aby sociální demokracie hledala vše, co ji bude s Milošem Zemanem sbližovat a nikoliv aby vytvářela záminky pro to, aby tady vznikaly konflikty mezi ČSSD a hlavou státu," řekl v rozhovoru pro deník Právo Hašek. Snaha najít společnou řeč je pak podle prvního místopředsedy na obou stranách. "Je to teď o permanentním procesu komunikace, kdy si musíme trpělivě vysvětlovat řadu věcí," přibližuje Hašek. On sám má k Zemanovi velice blízko - oba dva se totiž aktivně zajímají o krajskou politiku.
"Svoji roli vidím spíše jako spojky směrem ke krajům. Jsem pátým rokem šéfem Asociace krajů ČR, pan prezident se velmi silně zajímá o regionální politiku. To je přesně moje parketa," dodává Hašek. V rozhovoru se také dotkl otázky jmenování velvyslanců. Podle něj by se měla vláda a potažmo ministr zahraničí Karel Schwarzenberg s Hradem domluvit. A to hlavně ohledně jmenování velvyslance na Slovensko. Tam chce být jmenovaná manželka exprezidenta Václava Klause Livie, s čímž ale nesouhlasí ministr zahraničí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ane