Část občanských demokratů se vrátila do zrušených organizací v Praze

17.04.2013 20:48

Do zrušených organizací ODS v Praze 12 se znovu přihlásily zhruba tři čtvrtiny původních členů, do organizace v Praze 4 se jich vrátily asi dvě pětiny. Na dotaz ČTK to řekl senátor Tomáš Grulich a regionální manažer ODS Marek Matějka. Členové strany, kteří zaplatili členské poplatky, nyní začnou s budováním místních sdružení.

Část občanských demokratů se vrátila do zrušených organizací v Praze
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Grulich

O zrušení oblastních sdružení v Praze 4, 12 a v Praze-západ rozhodla výkonná rada na konci února kvůli netransparentnímu náboru nových členů. Primátor a šéf pražské ODS Bohuslav Svoboda už dřív označil tento krok za boj s nedůvěryhodnými členy strany. Zástupci zrušených organizací se proti rozhodnutí ohradili. Považují to za spiknutí a odplatu za kritiku šéfa strany a premiéra Petra Nečase, jehož dlouhodobým podporovatelem je také primátor Svoboda. Obměny členské základny se nevyhnuly ani jiným krajům.

Staronoví členové usilují o vytvoření prvního místního sdružení v Praze 12

Organizace v Praze 12 měla původně 85 členů, do konce března se jich přihlásilo 60, do sdružení v Praze 4 se vrátilo 203 z původních 487 členů. Bývalým straníkům, kteří nezaplatili poplatky, buď členství zanikne, mohou se ale ještě přihlásit do ODS v místě svého bydliště. S obnovou začali občanští demokraté i v Praze-západ.

Staronoví členové podle Grulicha nyní usilují o vytvoření prvního místního sdružení v Praze 12. O licenci požádají výkonnou radu, která se sejde příští týden. Do nově vzniklého místního sdružení se pak budou moci začít hlásit noví členové. Tentokrát už ale jen ti, kteří mají v městské části trvalé bydliště, řekl Grulich.

Až v září se ukáže, zda obměna členské základny splnila účel

V Praze 12 bylo před zrušením organizace šest místních sdružení. "V tuto chvíli je naším cílem vybudovat dvě místní sdružení, které požádají grémium, aby mohly založit oblastní sdružení," uvedl senátor. Grémium pak vyzve předsedu pražského regionu ke svolání oblastního sněmu, kde si členové zvolí vedení oblasti.

Grulich nepočítá s tím, že by se v Praze 12 obnovilo všech šest místních buněk. "Mým přáním by bylo, abychom byli spjatější, aby nevznikala různá pnutí," uvedl. Hodnotit, zda obměna splnila předpokládaný účel, je podle něj nyní předčasné. "Myslím, že to budu moci říci až v září," řekl. Celý proces obnovy pak potrvá zhruba rok.

Vládní ODS dlouhodobě klesají volební preference. V příštím roce přitom čekají Česko volby do Poslanecké sněmovny, Senátu a Evropského parlamentu a také volby obecní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!

11:55 Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!

O agresivním muslimském migrantovi a kriminálníkovi, jenž ve čtvrtek křičel v Praze na veřejnosti dě…