Daniel Hůlka o Zemanovi: To měl Martina Konvičku z toho pódia shodit, nebo co? Já fašouny nenávidím

22.02.2016 7:50

Také zpěvák Daniel Hůlka se podobně jako většina Čechů obává uprchlíků. Postoj prezidenta Miloše Zemana, se kterým ho pojí dlouholeté přátelství, proto považuje za naprosto správný a logický.

Daniel Hůlka o Zemanovi: To měl Martina Konvičku z toho pódia shodit, nebo co? Já fašouny nenávidím
Foto: Archiv DH
Popisek: Daniel Hůlka

„Nechodím pravidelně do kostela, ale jsem křesťan postojem k dobru a zlu, pomoci potřebným,“ vyznal se Hůlka v rozhovoru pro víkendovou přílohu deníku Právo.

Pomoc potřebným u něho jako u křesťana nicméně ustupuje do pozadí tváří v tvář uprchlické krizi. „Převládá u mě strach – mezi uprchlíky je spousta těch, kteří utekli před válkou a zaslouží si pomoc, ale je mezi nimi i spousta těch, před kterými ti druzí utekli. A my je nedokážeme rozlišit. Chápu proto radikální postoje některých politiků, protože k jejich úkolům patří chránit zemi a národ,“ uvedl zpěvák, který v tomto kontextu považuje postoj prezidenta Zemana za správný a logický.

S Milošem Zemanem pojí Hůlku mnohaleté přátelství. „Když se setkáme, mluvíme o všem možném. On je úžasný debatér, je radost s ním o něčem hovořit. Má neuvěřitelný přehled,“ nešetřil zpěvák chválou na našeho nejvyššího ústavního činitele.

Na Zemanovi se mu akorát nepozdává jeho hudební vkus. Použití nespisovného výraziva v památném projevu z Lán nebo vystoupení po boku Martina Konvičky, mnohými považovaného za politického extremistu, na Albertově loni 17. listopadu, vyvolaly bouři nesouhlasu. Hůlku však uvedené skutečnosti nechávají chladným.

„Ten projev byl Zemanova úmyslná provokace, a pokud jde o to, že se ocitl vedle Konvičky, tak to nebyla jeho vina. Těžko můžeme po prezidentovi chtít, aby hlídal každého, kdo se vecpe na pódium, ze kterého mluví. To ho měl z toho pódia shodit, nebo co? Za sebe můžu říct, že fašouny nenávidím,“ zdůraznil Hůlka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

16:28 VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Len…