Demonstraci extremistů v Přerově bude střežit na 700 policistů

01.05.2013 13:07

Kvůli demonstraci pravicových radikálů v Přerově bude dnes střežit ulice města na 700 policistů. V záloze mají koně, vrtulník, pyrotechniky i těžkooděnce. Do akce je zapojeno sedm policejních krajských ředitelství. Podle velitele akce Libora Krejčiříka jde o největší dnešní bezpečnostní opatření v zemi. Nacionalisté se sejdou odpoledne na náměstí TGM, poté vyjdou asi na dvoukilometrový pochod městem. Hlavním tématem podle svolavatelů bude kritika Evropské unie.

Demonstraci extremistů v Přerově bude střežit na 700 policistů
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Vypískání vlajky EU

Policisté vyrazili do ulic Přerova v 07:00, na několika místech rozmístili hlídky. "Do opatření se zapojili policisté z celé Moravy, Pardubického a Královehradeckého kraje a z Prahy. Máme také jízdní policii z jižní Moravy a ze Zlína, antikonfliktní tým a jeden vrtulník se záznamovým zařízením," řekl dnes novinářům velitel Krejčiřík. Kromě těžkooděnců budou pořádek v ulicích města střežit příslušníci kriminální policie či eskortního oddílu. V pohotovosti jsou strážníci, hasiči a zdravotnická záchranná služba.

Očekává se asi 500 lidí

Dvoukilometrový pochod si extremisté naplánovali po celém centru Přerova, z náměstí TGM půjdou Kratochvílovou ulicí, ulicí Komenského, Havlíčkovou, Čechovou, přes Šířavu, Žerotínovo náměstí a Wilsonovou ulicí zpět na náměstí TGM. "Trasa neprochází žádnou sociálně vyloučenou lokalitou a není avizována jako pochod proti Romům," uvedla policejní koordinátorka Michaela Sedláčková.

Podle policistů se dá očekávat účast asi 500 příznivců. Zástupci Dělnické strany sociální spravedlnosti ČTK již dříve řekli, že hlavním tématem bude kritika Evropské unie. Podle svolavatelů jde o hlavní prvomájové shromáždění nacionalistů v letošním roce. Pozvali i kolegy ze Slovenska. Přerov si vybrali záměrně. Podle policistů s nimi však svolavatelé komunikují a deklarují klidnou akci.

Příjezd pravicových radikálů pocítili i obyvatelé města. Na trase pochodu zmizela auta, město nechalo odklidit veškeré kontejnery. V době pochodu bude na trase zastaven provoz, město také zrušilo několik zastávek MHD a nahradilo je jinými.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…