Donald Trump: Mizerná práce, Obamo. Katastrofa, ementál. A vy, odporní novináři...

18.02.2016 14:11

Horký kandidát na amerického prezidenta Donald Trump se stále veze na vítězné vlně. Vedle setkávání s občany také bez problémů stíhá reagovat na výpady svých protivníků i sám kontroverze vyvolávat. A to ať už se jedná o republikánské kolegy, či samotného demokratického prezidenta Baracka Obamu.

Donald Trump: Mizerná práce, Obamo. Katastrofa, ementál. A vy, odporní novináři...
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

„Já stále doufám, že se Donald Trump nestane americkým prezidentem a velmi v tomto ohledu americkým voličům důvěřuji. Lidé si jistě uvědomí, že být prezidentem Spojených států je vážná věc a není to jako vystupovat v nějaké televizní nebo reality show. Tato funkce není PR nebo marketing,“ prohlásil Obama a reakce lídra mezi republikánskými kandidáty Donalda Trumpa na sebe nenechala dlouho čekat. Nejprve zareagoval na svém twitteru, kde označil Obamu za „nejhoršího prezidenta v americké historii“, a poté se na jeho adresu vyjádřil také při svém moderovaném vystoupení před voliči v Jižní Karolíně.

Trump byl v průběhu debaty moderátorem vyzván, aby na Obamova slova nějakým způsobem zareagoval. Republikánský lídr se nejprve ironicky pousmál a potom suše konstatoval, že Obama ve funkci prezidenta odvedl „skutečně hodně mizernou práci“. Následně byl za svůj komentář odměněn bouřlivým potleskem a poté pokračoval v kritice na adresu Obamy zcela konkrétně. „Podívejte se na rozpočet a výdaje. Nedokázali jsme porazit Islámský stát, katastrofálně dopadl pokus prezidenta prosadit reformu zdravotnictví, naše hranice je jak ementál,“ prohlásil Trump. Obama dle jeho slov může být rád, že on sám nekandidoval již v minulém období. „Kdyby tomu tak bylo, podruhé by určitě nezvítězil.“

Tvrdě se však Trump se svými kritiky vypořádává doslova 24 hodin denně právě na Twitteru. V posledních hodinách se pustil do texaského senátora Teda Cruze, který jej nedávno porazil v primárkách v Iowě. Sdílel článek obviňující Cruze z porušení zákona státu Texas při volební kampani a poté jej obviňoval ze lží, které o něm měl údajně šířit v médiích. V dalším ze svých tweetů se Trump „věnoval“ jinému z republikánských kandidátů na prezidenta, senátorovi z Jižní Karolíny Lindseyi Grahamovi. „S přehledem porazím Clintonovou, ale Graham tvrdí opak. A zrovna on, který je u voličů na nule. Proč ho Fox News pořád protežují?“ vysmál se svému konkurentovi Trump.

Ihned poté reagoval právě na televizi Fox News, když napsal, že její novináři jsou proti němu zaujatí. „Jejich zaujatost je přímo odporná. Nechtějí, abych se stal prezidentem. Všechny jejich zprávy o mně jsou negativní!“ stěžoval si Trump a s chutí se pustil do republikánského kolegy Jeba Bushe, který rovněž usiluje o prezidentskou nominaci. „Bush se zbavil svých brýlí a nasadil místo nich kontaktní čočky, aby vypadal cool. Na to už je ale pozdě, protože podle aktuálních průzkumů v Nevadě má jen 1 %,“ napsal Trump a zveřejnil celý průzkum z Nevady, podle kterého má on sám důvěru 45 % zdejších republikánských voličů a až za ním je s velkým odstupem Rubio (19 %) a Cruz (18 %).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…